Mistr přírodovědných filmů i sérií, jeden z nejpopulárnějších mužů svého oboru, v novém filmu nazvaném David Attenborough: Život na naší planetě shrnul vše, co za svůj čtyřiadevadesátiletý život poznal, pochopil, natočil a čím zmoudřel. Jeho dokument fascinuje svět a prostřednictvím Netflixu nyní i české diváky, kteří se v komentářích shodují, že ten film by měl vidět každý.

  „Měl jsem pozoruhodný život. Strávil jsem ho objevováním míst mimo civilizaci. Procestoval jsem všechny kouty světa. Na vlastní kůži jsem zakusil svět přírody v celé jeho rozmanitosti a pozoruhodnosti. Tento film je mým svědectvím a mou vizí budoucnosti,“ říká v úvodu dechberoucího, vzrušujícího a inspirativního filmu.

  Filmu o krásách divoké přírody i o tom, jak člověk dokázal za neuvěřitelně krátkou dobu zničit její rozmanitost a rovnováhu, která byla ještě v době filmařova mládí samozřejmá.

  Attenborough není žádný „zběsilý aktivista“, který volá, aniž by přesně věděl po čem. Je to moudrý muž, který by si mohl užívat v klidu zaslouženého důchodu. Jenže nasbíral za život tolik jasných a pádných argumentů pro to, aby lidstvo začalo žít znovu v souladu s přírodou jako její součást, že si je ani dnes nemůže nechat pro sebe.

  Celou recenzi najdete zde:
  https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/recenze-zivot-na-nasi-planete-mrazive-svedectvi-a-vize-budoucnosti-40340068

  David Attenborough: Život na naší planetě
  Velká Británie, 2020 Režie: Alastair Fothergill, Jonathan Hughes, Keith Scholey, průvodce: David Attenborough