Právě vyšla kniha Svobodná hra, která radí, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti.

  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti (obálka knihy) Jedinečná kniha o dětech a rodičích, o rozvíjení kreativity, pohybu a sociálních i kognitivních dovedností, o svobodné hře. Děti potřebují každý den svobodný prostor a čas si hrát. Každé jinak. Svobodná hra má tajemství, učí děti právě to, co potřebují.

  Justina a Petr Danišovi a jejich děti - autoři knihy Svobodná hra (foto Zuzana Havlínová) Autoři projektu jsou dva (rodiče). On a ona. On je spíš teoretik. Přečetl 100 knih a výzkumů, proč si děti hrají a jak se učí… Ona je spíš kreativec a praktik. Vymyslela 100 způsobů, jak si s dětmi hrát… Spojili své síly – a výsledkem jsou 4 děti a tato kniha.

  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Kniha Justiny Danišové a Petra Daniše vysvětluje, co to je svobodná hra, v čem spočívá její význam pro děti a jak ji mohou rodiče (a další průvodce dětí) převést do praxe.
  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Vysvětluje, proč je tak přínosná pro rozvoj pohybu, sociálních dovedností, kreativity a empatie, což při hře probíhá ruku v ruce s vývojem dětského mozku. To vše autoři odhalují pomocí příběhů z různých koutů světa, ukázek z mnoha výzkumů a propojováním nejnovějších poznatků z vědeckých oborů. Praktická část knihy předkládá hlavní principy a zásady, které musí průvodce dětí zajistit, aby svobodná hra fungovala naplno a přitom bezpečně. Nedílnou součástí knihy jsou praktické návody a ukázky, jak takovou hru nastartovat: v různých situacích, v různých prostředích a s různými přínosy pro děti. Svobodná hra nabízí mnoho druhů aktivit – fyzické, tvořivé a konstrukční, ale třeba i bojové a divoké.

  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti „Tato kniha zaplňuje prázdné místo v literatuře týkající se dětské hry u nás. Současné děti si málo hrají. Autoři přináší mnoho poznatků, které ukazují, že to pro ně a tím i pro celou společnost znamená poměrné velké riziko. Svobodná hra je nenahraditelná,“ říká Jana Nováčková, psycholožka, spoluautorka knihy a konceptu Respektovat a být respektován.

  V knize najdete přes 850 fotografií – ilustračních, návodných a postupových snímků. https://svobodnahra.cz/kniha/

  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Kniha vám pomůže:
  – pochopit, proč a v čem všem děti potřebují svobodnou hru pro svůj zdravý rozvoj,
  – naplňovat jejich skutečné vývojové potřeby a nenaletět výmyslům herního průmyslu,
  – naučit se vytvářet prostředí a atmosféru, které dětské hraní podporují,
  – stát se oblíbeným partnerem dětí, spíše než jejich řidičem, dozorcem a ředitelem,
  – přestat jim překážet na jejich životní cestě, aby se staly samy sebou.

  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Je pro mámy (a táty),
  které (a kteří) pro své děti hledají o kousek přirozenější dětství i v dnešním světě plném zábavy z obrazovek.
  Je pro učitelky (a učitele),
  které (a kteří) chtějí rozvíjet celou osobnost dětí a ne jen jejich úzce pojímané akademické výsledky.
  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Je pro další průvodce dětí
  (vychovatelky, vedoucí oddílů…), kteří mají při své práci s dětmi jedinečnou šanci dopřát jim prostor a čas svobodně si hrát.

  Co bylo před knihou?
  Naše cesta rodičů a průvodců dětí rozhodně nebyla od začátku nijak zvlášť osvícená, ale plná hledání a nejistot. Museli jsme projít řadou slepých uliček, ale i krásných objevů.
  Svobodná hra - kniha o tom, jak nechat vyrůst radostné, odolné a samostatné děti Kniha vznikla na základě
  4 let příprav a průzkumu zahraničních zdrojů o hře
  11 let zážitkového kurzu se 4 trenéry = našimi dětmi
  18 let práce ve vzdělávání dětí, rodičů i učitelů
  6 let hravého bojování s naší tlupou


  Vydal Smart Press
  ISBN: 978-80-88244-17-2 Vazba: pevná Formát: 210 x 210 mm Počet stran: 264