KONFLIKT! Pravopisně neškodné slovíčko, které přesto vyvolává strach, nepříjemné vzpomínky a nutkání utíkat hodně daleko.

  Většina z nás se vyloženě bojí otevřených konfliktů a raději se spokojí s „pod povrchem doutnajícím“ napětím. A přitom konflikty pomáhají vyčistit vzduch a posunout vztahy dál.

  V rámci projektu Be the Change jsme se právě na všeobecně rozšířenou nechuť k otevřeným konfliktům zaměřili. A vznikl online nástroj, který představuje různé techniky práce s konflikty jak ve skupině, tak mezi jednotlivci. Pokud by tě zajímalo, jak se dá lépe pochopit zapeklitá situace díky zmapování na papír, nebo jak využívat metody Divadla utlačovaných při řešení problémů ve skupině, pak je tento online nástroj právě pro tebe!

  Co všechno obsahuje?

  • Základní teorie konfliktů • Metody pro analyzování konfliktu
  • Řešení konfliktů skrze zapojení třetí nezávislé strany
  • Základy nenásilné komunikace a práce s emocemi
  • Obsažená témata jsou celkem široká, aby účastníci kurzu získali všeobecný přehled a dostali základní porozumění tématu. Zároveň přináší konkrétní metody a nástroje, které mohou využít při vedení skupin: jako vedoucí workcampů, skautských oddílů a dalších skupin mládeže nebo pracovního kolektivu.

  Jaké jsou praktické náležitosti online kurzu?
  Co je k absolvování potřeba?
  A za jakých podmínek je možno obdržet certifikát?
  Odpovědi na tyto otázky a další podrobnosti najdete na odkaze:

  https://www.inexsda.cz/novinky/aktuality/konflikt-jako-cesta-k-pozitivni-zmene-zkus-to-s-novym-online-kurzem/

  Tento online nástroj vznikl ze spolupráce několika Evropských dobrovolnických organizací a Coventry univerzity UK.

  www.inexsda.cz