Přijměte pozvání k plnění Výzev pro všechny – členy Pionýra, jejich kamarády, sourozence a zkrátka všechny děti, které mají zájem se zapojit.

  První výzva přivede děti k jejich prarodičům a naladí je na blížící se Vánoce. Čas na její splnění je do konce letošního roku.

  Pionýrské výzvy jsou připravené nejen pro děti z pionýrských oddílů V říjnu a listopadu odstartovaly v Pionýru tři distanční aktivity, které jsou určené nejen pro děti z pionýrských oddílů – prostor pro zapojení má vlastně kdokoli. Od října se už zapojily stovky dětí a zdaleka nekončíme.

  Výzvy a E-odborky

  I když se oddíly nemohou scházet, pionýrský život se nezastavil. Jedna z nových aktivit pro oddíly (odstartovala 19. 10.), která se dá využít i při scházení na dálku, se jmenuje Výzvy a E-odborky. Pro děti je příležitostí vyzkoušet něco nového a vedoucím pomáhá zůstat s dětmi v kontaktu. Celý projekt má dvě hlavní části:

  Výzvy

  Pionýrské výzvy jsou připravené nejen pro děti z pionýrských oddílů Jsou určeny pro děti, které zaujaly pionýrské odborky, ale nemají vybranou tu pravou pro sebe nebo se zatím necítí na plnění celé sady podmínek potřebných pro získání odbornosti.
  Každý týden jsou vyhlašovány tři nové výzvy, které slouží jako ochutnávka ze všech pionýrských odborek. Při jejich plnění je klíčová také role oddílových vedoucích, kteří je mají dětem představit a sledovat jejich plnění, povídat si o nich s dětmi na on-line setkáních a také každý týden hlásit, které děti výzvy plnily úspěšně. Z nich jsou totiž každý týden losováni výherci originálních triček s ručním potiskem (a protože se jedná o omezenou sérii, tak budou jednou určitě cenná :-)).

  E-odborky

  Pionýrské výzvy jsou připravené nejen pro děti z pionýrských oddílů Pionýrské Odborky vycházejí z toho, co v oddílech běžně děláme. Jsou také příležitostí dál rozvíjet to, co dětem jde a co je baví. Některé z nich se dají pořádně plnit jen spolu s oddílem na schůzkách, při akcích či výpravách. Vybrali jsme ale čtyři, které mohou děti klidně získat, i když se oddíly nemohou scházet – Fotograf, Kuchař, Výtvarník a Ochránce přírody. Pro každou E-odborku Pro každou E-odborku je vytvořena virtuální „třída“ v aplikaci Google Classrooom, kde děti najdou podmínky, které je potřeba splnit pro získání odbornosti. Mohou tam také vkládat například fotky a další soubory, které dokládají, jak si s úkoly poradily.

  Více o Výzvách a E-odborkách se dozvíte tady: www.pionyr.cz/eodborky

  Babi, dědo, vyprávějte

  Přijměte pozvání k plnění Výzev pro všechny – členy Pionýra, jejich kamarády, sourozence a zkrátka všechny děti, které mají zájem se zapojit (prostřednictvím vedoucího pionýrského oddílu, kam chodí například jejich kamarád). První výzva přivede děti k jejich prarodičům a naladí je na blížící se Vánoce.

  Jak na první Výzvu pro všechny?

  Pionýrské výzvy jsou připravené nejen pro děti z pionýrských oddílů První krok je domluvit si návštěvu u dědy nebo babičky a poslechnout si jejich vypravování o tom, jaké byly Vánoce, když oni byli malí. Může to být příběh, který prožili, může to být povídání o tom, jak jejich Vánoce vypadaly, možností je spousta. A pak stačí jejich příběh sepsat, třeba ho i spojit s vlastním a povídáním o tom, jak kdo tráví Vánoce nyní. Na toto literární tvoření je čas do konce roku. Nejpozději 31. 12. je nutné poslat práci oddílovému vedoucímu. Poté se dostane k odborné porotě, která se podílí i na hodnocení literární soutěže Pionýrského Sedmikvítku.

  Co bude dál?

  Pionýrské výzvy jsou připravené nejen pro děti z pionýrských oddílů Nejlepším autorům nabídneme postup do republikového finále Pionýrského Sedmikvítku. Všechny povídky připravíme k vydání v tematické publikaci. Také z nich tři vylosujeme a jejich autory odměníme originálním tričkem Výzev pro všechny. A po novém roce nás čekají další Výzvy pro všechny! 🙂

  Tak na nic nečekejte a zapojte se, těšíme se na vaše příběhy.

  Více se dozvíte na webu: www.pionyr.cz/babidedo

  Děti, které mají zájem se zapojit do plnění výzev, tak mohou učinit třeba prostřednictvím vedoucího pionýrského oddílu, kam chodí například jejich kamarád.

  www.pionyr.cz

   

  Autor