Pozvánka na tiskovou konferenci 15. 12. od 9:00: Nesouhlas poskytovatelů sociálních a dalších služeb s plánovanými vládními škrty prostředků Evropského sociálního fondu pro další programové období

  Vláda České republiky plánuje v programovém období 2021–2027 ignorovat doporučení Evropské komise a snížit podíl financí čerpaných v rámci Evropského sociálního fondu (ESF+) ve prospěch infrastrukturního Fondu soudržnosti. Tyto prostředky slouží především k podpoře fungování sociálních služeb, programů na zajištění dostupného bydlení či programů na podporu zaměstnanosti – tedy řešení problémů, jejichž závažnost se následkem epidemie COVID-19 a následné socioekonomické krize ještě prohloubí. Česká vláda však místo toho hodlá nahradit investice do sociálního smíru investicemi do betonu.

  Jako poskytovatelé sociálních služeb, organizace pracující s dětmi a mladými, rodinami, osobami se zdravotním postižením i se starými lidmi, dále také uživatelé sociálních služeb, lidé se zkušeností s bytovou nouzí či bezdomovectvím, lidskoprávní organizace či zástupci akademického sektoru s rozhodnutím vlády nesouhlasíme, neboť takové krácení by mělo fatální důsledky nejen pro řadu obyvatel ČR, ale i pro celou společnost.

  Zveme Vás proto v úterý 15. 12. od 9:00 na tiskovou konferenci, kde představíme naše hlavní požadavky i argumenty pro zachování původně plánované alokace.

  Na tiskové konferenci za iniciativu Za bydlení promluví:
  • Iva Kuchyňková (Charita Česká republika)
  • Anna Krbcová (Asociace Dítě a Rodina)
  • Jan Černý (Člověk v tísni)
  • Lenka Ouředníčková (Asociace organizací v oblasti vězeňství)

  Akce proběhne online. Prosíme, potvrďte svou účast do pondělí 14. 12. do 10:00, abychom Vám mohli rozeslat odkaz. Těšíme se na Vaši účast.

  Jiří Krejčík

  Koordinátor pro média
  Iniciativa Za bydlení
  jiri.krejcik@socialnibydleni.org

  Autor