Proč nevěřit všemu, co čteme (nejen) na internetu aneb Jak mluvit s dětmi o dezinformacích

  Česká rada dětí a mládeže pořádá online webinář týkající se tématu o nepravdivých informacích a manipulacích, kterým se někdy souhrnně říká fake news.

  Veronika Sodomová, vedoucí kreativního týmu spolku Fakescape Všechno, co je na internetu, není nutně pravda, proto ve spolku Fakescape pomocí únikových her rozvíjíme u žáků a studentů jednotlivé kompetence mediální gramotnosti – kritické myšlení a ověřování informací. Hry si můžou žáci 2. stupně základních škol a studenti středních škol zahrát přímo ve škole, kam za nimi přijedeme, nebo momentálně i online. Absolventi našich workshopů si uvědomují mediální nástrahy, které na ně (nejen) v online prostředí číhají a jsou proto vůči nim ostražitější.
  Učitelům zároveň poskytujeme jednoduchou pomůcku pro zatraktivnění výuky mediální výchovy. To vše lákavou a zábavnou formou.

  Pro učitele navíc ve spolupráci s ČRDM připravujeme vzdělávací program zaměřený právě na gamifikaci mediální gramotnosti. Malou ochutnávkou z něj bude již 17. prosince webinář.

  Termín: 17. 12. 2020 od 17:00

  Délka: 80 minut interaktivně + 10 minut dotazy

  Lektorka: Veronika Sodomová, vedoucí kreativního týmu spolku Fakescape

  Přihlašovadlo na webinář bude fungovat do 17. 12. 2020 do 15:00.

  fakescape.cz

  Autor