Poprvé v historii strukturovaného dialogu se uskutečnila Evropská konference mládeže v online podobě.

    Konference, která se pod taktovkou německého předsednictví měla původně konat v Berlíně, probíhala ve dnech 2. – 5. října 2020. Jejím hlavním tématem byla smysluplná participace a vytváření prostoru pro všechny mladé lidi. Organizátorům se podařilo vytvořit bezpečný a interaktivní online prostor pro více než 150 účastníků. Na první pohled čtyři náročné dny byly tak díky využití různých digitálních nástrojů, jako jsou například Padlet či Mentimeter, poměrně participativní.

    Česká republika měla na konferenci zastoupení v podobě tří mladých delegátů. „Byla moc povedená a velmi inspirativní. Troufám si říct, že byli zapojeni opravdu všichni účastníci. Nezajímavější pro mě byly dialogy s lidmi s rozhodovací pravomocí, takže jsme měli možnost mluivit například s německou či slovinskou ministryní pro mládež,“ hodnotí konferenci jeden z delegátů, Michael Čermák.

    Výstupem z konference je mimo jiné soubor sedmi politických požadavků, se kterými se bude dál pracovat v průběhu cyklu. Na našem webu najdete články našich dvou delegátů, Karolíny Lískovcové a Michaela Čermáka

    .