Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje další ročník dětské ankety o nejoblíbenější dětskou knihu!

  Cena za literaturu pro děti a mládež SUK – čteme všichni na podporu čtenářské gramotnosti probíhá již 28 let a děti v ní mohou hlasovat o nejoblíbenější knihu vydanou v daném roce.

  Letáček k hlasování o nejoblíbenější dětskou knihu Hlasovat mohou jak pro domácí, tak zahraniční autory – beletrii i naučnou literaturu pro děti a mládež.

  Hlasovat elektronicky je možno zde:https://www.npmk.cz/knihovna/sukova-knihovna/suk-cteme-vsichni/cena-suk-cteme-vsichni-kategorie-cena-deti

  Nebo je možné vyplnit hlasovací lístek a zaslat poštou na adresu:
  Pedagogická knihovna J. A. Komenského
  SUK – čteme všichni
  Jeruzalémská 12, Praha 1, 110 00

  Ze zaslaných hlasů budeme losovat 50 dětí, které od nás dostanou odměnu v podobě kvalitní knihy.

  Názor dětí a odraz jejich vkusu ve výsledcích soutěže jsou cennými informacemi pro všechny učitele a knihovníky, kteří se snaží o rozvoj dětského čtenářství.
  Výsledky předchozích ročníků naleznete zde.

  Děkujeme velmi za zprostředkování informací o soutěži vašim dětským čtenářům, učitelům či vedoucím čtenářských klubů.

  Letáček ke stažení:
  https://www.npmk.cz/knihovna/sukova-knihovna/suk-cteme-vsichni


  Sukova studijní knihovna literatury pro mládež (dále jen Sukova knihovna), která je součástí Pedagogické knihovny J. A. Komenského, je největší relativně úplnou sbírkou literatury pro děti a mládež, vydávané na území naší republiky od konce 18. století po současnost. Vedle dětské literatury v češtině (do r. 1992 i ve slovenštině) jsou v knihovně také české časopisy pro děti a mládež a výběrově česká a zahraniční teoretická literatura tohoto oboru.

  Zakladatelem Sukovy studijní knihovny literatury pro mládež (původně Knihovny českých spisů pro mládež) byl Václav František Suk (narozen 29. 11. 1883 v Chlístově u Klatov, zemřel 1. 7. 1934 v Praze). Středoškolský profesor, spisovatel a literární kritik v oboru dětské literatury, redaktor Úhoru, překladatel z francouzštiny, jeden ze zakládajících členů Společnosti přátel literatury pro mládež