Středisko volného času (SVČ) TYMY Holešov připravilo pro rodinné týmy, popř. dvojice na první únorový víkend zajímavou hru pod názvem “ Po stopách historie“.

  V rámci hry účastníci navštívili 11 zajímavých míst v Holešově.

  Trasa „Po stopách historie“ zavedla účastníky na městský hřbitov ke hrobu Drásala (Josef Drásal žil v letech 1841–1886. Byl nejvyšší člověk, který podle dochovaných údajů kdy žil v českých zemích. Měřil cca 241 cm. Zdroj: Wikipedie, pozn. red.), dále do Smetanových sadů, trasa pokračovala do Amerického parku, odtud do zámecké zahrady k pomníku skladatele F. X. Richtera dále na židovský hřbitov k Šachově synagoze a trasa končila na náměstí E. Beneše u Lípy svobody.

  S vyplněnou kartou účastníci hry zamířili do POE-POE, kde je čekala odměna (foto SVČ TYMY)Soutěžící na každém stanovišti museli vyhledat správnou indicii a nakonec z 11 písmen složit heslo. S vyplněnou kartou potom účastníci hry zamířili do POE-POE, kde je čekala odměna. Všichni obdrželi sladkou odměnu a placku a pět nejrychlejších dostalo také výbornou palačinku, kterou věnovalo POE-POE účastníkům této soutěže.

  Všichni účastníci hry obdrželi sladkou odměnu a upomínkovou „placku“. Pět nejrychlejších navíc dostalo také výbornou palačinku (foto SVČ TYMY)Děkujeme všem, kteří se i přes nepřízeň počasí vydali do mrazivého města, přijeli dokonce i rodinné týmy také z Bystřice pod Hostýnem. Hra zavedla děti i dospělé na různá zajímavá místa v Holešově, a všichni si tak mohli rozšířit své znalosti o historii tohoto krásného města.

  „Krásné město“ bylo heslo, které nakonec všichni vyluštili. Děkujeme také majitelům a pracovníkům POE-POE za jejich vstřícný přístup a spolupráci.
  Na podobné putovní hry po městě připravili pracovníci SVČ TYMY na každý únorový víkend. Můžete se zapojit i Vy!

   

  Autoři