Studentský pyžamový happening a tisková konference doprovodily čtvrteční jednání o prodloužení nouzového stavu…

  Dostaňte nás ven! Ředitel Přírodní školy František Tichý při protestním happeningu studentů Studentská iniciativa “Dostaňte nás ven!” pořádala ve čtvrtek 11. února 2021 ráno poblíž Poslanecké sněmovny happening na podporu petice Nesmíme obětovat děti. Žáci se za dodržování všech platných opatření procházeli poblíž sněmovny v pyžamech a županech.
  S heslem “Dostaňte nás ven!” vyzývali poslance a další občany k podpoře.
  Pyžamo symbolizuje domácí prostředí, ve kterém se již několik měsíců distančně učí. Heslo akce vyjadřuje prosbu, aby poslanci dětem a mládeži pomohli jejich sociální izolaci, vyplývající z karantény a distančního vyučování, prolomit.
  Na happening navázala tentýž den online tisková konference zástupců studentů, učitelů a rodičů. Studenti se vyjadřovali i k aktuálním návrhům úpravy protiepidemických opatření ve školství.

  Happening a následná tisková konference navazují na petiční podpisovou akci “Nesmíme obětovat děti!”, která apeluje na vládu České republiky a další zodpovědné politiky a úředníky, aby začali neprodleně řešit tíživou situaci ve školství.

  Výzva “Nesmíme obětovat děti”, kterou připravili zástupci škol, místních samospráv, psychologů a organizací pracujících s dětmi, upozorňuje, že zavřené školy i zrušené volnočasové aktivity pro děti již dávno nepředstavují pouze ohrožení v oblasti kvality vzdělání, ale i zdravého osobnostního vývoje a psychického zdraví. Zároveň žádá vládu České republiky o umožnění venkovních vzdělávacích aktivit a mimoškolních zájmových aktivit pro děti.

  Pod heslem “Dostaňte nás ven!” začala petici podporovat Studentská rada Gymnázia Přírodní škola. Apel na vládu nyní sdílí a podporují mladí lidé, rodiče i učitelé na sociálních sítích a vyzývají poslance, influencery, známé osobnosti a všechny občany, aby petici podpořili a vytvořili tak tlak na vládu.

  Výzvu vládě podepsalo již přes 15 tisíc lidí.

  Online studentská tisková konference k iniciativě “Dostaňte nás ven!” a čtvrtečnímu happeningu byla veřejně přístupná na Google Meet. Její záznam je k dispozici ke stažení či zhlédnutí na odkazu: „bit.ly/3a0XViF

  O petici si přečtěte zde:
  https://echo24.cz/a/S5bxK/nesmime-obetovat-nase-deti-petice-vyzyva-k-otevreni-skol-i-venkovnich-aktivit

  Tisková zpráva Přírodní školy:
  http://www.prirodniskola.cz/aktualne/archiv-aktualit/tiskova-zprava-zaci-vzkazuji-poslancum-dostante-nas-ven/

  O protestu psaly také Novinky.cz:
  https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dostante-nas-ven-stredoskolaci-prisli-pred-snemovnu-v-zupanech-a-pyzamech-40350648

  Další související:

  http://www.adam.cz/clanek-2021010039-skoly-v-prirode-a-pes.html

  https://cosiv.cz/cs/2021/02/09/apel-na-vladu-cr-deti-jako-vladni-priorita/

   

  Autoři