Projekt Buď aktivní, který vznikl v rámci programu INEXup, si dává za cíl vytvořit databázi mimoškolních aktivit pro studenty základních, středních i vysokých škol.

  Jak nyní pokračuje práce na projektu?

  V průběhu minulého roku projekt spíše spal, ale zhruba od října práce na Buď aktivní opět plně běží. A co je nového?

  Máme nové webové stránky
  Projekt dostal nové webové stránky – www.budaktivni.cz. Kromě databáze, která je cílem projektu, najdeš na webu také články hlavně o cestování a mimoškolních aktivitách. Také vzniká sekce Kariérko, kde budou postupně přibývat další články z oblasti kariérového poradenství – tvorba životopisu, jak na svou osobní značku nebo jak se připravit na pracovní pohovor. Před pár dny také vznikla stránka projektu na Facebooku.

  Databáze aktivit
  V databázi je aktuálně přes 200 aktivit a pravidelně se snažíme přidávat další. Databáze je tvořená tak, aby bylo možné vyhledávat aktivity podle kraje v ČR, případně je mnoho aktivit také online, vhodné pro celou ČR nebo se jedná například o výjezd do zahraničí.

  Konzultace a webináře pro vyučující
  Jako student se máš možnost přihlásit na online konzultaci zdarma, během které můžeme prodiskutovat tvůj životopis, profil na LinkedIn, mimoškolní aktivity či hledání praxe.

  Informování o databázi na školách
  Nyní se soustředíme na rozšiřování povědomí o databázi na školách. Aktuálně jsme o databázi informovali na prvních 10 školách a další budou následovat.

  Máš nápad na aktivitu, která ještě v databázi není? Máš zkušenosti s nějakou mimoškolní aktivitou a chceš se podělit o své zkušenosti? Chceš nám pomoci rozšířit povědomí o databázi a říct o ní na své škole? Dej nám vědět.

  Kontakty:
  e-mail: pechhel@centrum.cz
  webovka: www.budaktivni.cz
  FB stránka: https://www.facebook.com/budaktivni

  INEX-SDA
  https://www.inexsda.cz/novinky/aktuality/jak-pokracuje-skupina-bud-aktivni/