Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Obyvatelům však otravuje život přebujelá doprava, nepromyšlená výstavba nebo nekvalitní životní prostředí.

  Chcete spolurozhodovat o budoucí podobě města Prahy? Pojďte do toho s námi! Jen díky Vám a společně můžeme usilovat o Prahu – město pro život.

  Pražané se postavili proti plánům na přehuštěnou čtvrť na Žižkově

  Začátkem února zveřejnil Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy územní studii, která slouží jako podklad ke změně územního plánu pro oblast Nákladového nádraží Žižkov. Veřejné projednání změny na magistrátu se tentokrát odehrálo online, což se ukázalo být z hlediska zapojení občanů velmi problematické. V nové čtvrti pro 25 tisíc obyvatel mají být domy nahuštěné na sebe, bude scházet vybavenost pro sociální služby, sport a volný čas, hřiště pro děti nebo lokální obchody a služby. Pro základní školu je navíc vymezen absolutně nevyhovující drobný pozemek v přímém sousedství plánované Jarovské třídy, na který se školní budova i s hřištěm jednoduše nevejdou. V místě, kde má vyrůst několik tisíc bytů bude také potřeba mnohem razantněji ulevit dopravě a zamezit nadměrné zátěži způsobené nákladními auty, než jak navrhují současné plány.

  Arnika ve spolupráci se spolkem AutoMat a platformou Paměť města vypracovala rozsáhlé připomínky, pod které připojilo svůj podpis více než 1000 občanů a občanek Prahy. I přes nepříznivou situaci se lidé semkli a svépomocí vytvořili sběrná místa na Žižkově, kýžený počet podpisů tak byl několikanásobně naplněn. Magistrátu jsme s tímto pověřením námitky 23. února 2021 předložili. Magistrát a Institut plánování mají čas do konce června 2021 na zapracování připomínek z veřejného projednání.

  Arnika: Skleněnou kostku na Náměstí Miloše Formana u ústí Pařížské ulice Pražané nechtějí Další případy, na které (nejen) obyvatelé Prahy reagovali:

  Skleněnou kostku na Náměstí Miloše Formana nechceme

  Ministerstvo životního prostředí marní ve věci letiště další šance

  https://arnika.org/podali-jsme-pripominky-k-navrhu-aktualizace-politiky-uzemniho-rozvoje-cr

   

  Autor