Kolotoč tomíckých nápadů se točí rychleji a rychleji. Již šesté setkání přivábilo 152 vedoucích, zdaleka ne jen tomíků. Druhý Kolotoč ze série Celotáborovky se věnoval tématům celotáborových her.

  Vedoucí z různých oddílů opět inspirovali, ukázali, že je stále možné najít zcela netušená témata či ta klasická notně ozvláštnit.

  Členové TOM S.T.A.N. se ocitli v říši čas a kouzel TOM Zlaté Šípy z Valašského Meziříčí vás naučí pěstovat KOUZELNÉ FAZOLE:
  Obří bedna, kterou jsme dostali, skrývala plno velkých kouzelných fazolí. Přiložený návod vše objasnil: Fazole je třeba zasadit, mateřsky opečovávat, zalévat a sklízet plody. Fazole zlatá nám prý přinese neskonalé štěstí. Každá z nich má originální, ale vždy vysoké nároky na podmínky svého růstu. Vyhovět jim znamená přizpůsobit fazolovým požadavkům celý táborový program.

  Členové TOM Zlaté šípy na táboře pěstovali obří fazole... Členové TOM Dakoti z České Lípy putovali do HIMÁLAJÍ, aby zachránily George Malloryho.

  TOM 1419 z Otrokovic prožil ROK NA VSI a účastníci tábora přitom stavěli sněhuláka, pekli chleba, stavěli májku…

  TOM Sirius z Ostravy se vydal po stopách slavných cestovatelů ZIKMUNDA A HANZELKY.

  Děti z pražského TOM S.T.A.N.se objevily v kouzelné říši, kde právě probíhá setkání nejvyšší kouzelnické rady. SIM SALA BIM

  Inspiruje vás nějaká hra? Obraťte se na tomícké vedoucí, velmi rádi vám řeknou více, poskytnou podklady, scénáře či celé etapy.
  A to ještě není vše, táborové hry dalších oddílů s podrobnějším povídáním o nich s odkazy najdete na https://www.a-tom.cz/clanek/19639-kolotoc-napadu-temata-celotaborovych-her


  Kolotoč nápadů – pravidelné online sešlosti tomíků!
  Věříme, že i pro vás je inspirativní potkat se s ostatními vedoucími, na srazech, oddílových vícebojích či třeba návštěvách na výpravách jiných oddílů. Pokud ano, doražte na Kolotoč nápadů, kde se snažíme představovat různé pohledy na rozličné oddílové aktivity. Že zrovna dané téma není pro vás? Že nemáte zrovna moc času? Kolotoč nápadů je on-line…