Společnou oddílovou výpravou zahájili hronovští Lotři další po-karanténní období v historii svého oddílu. Znovu jsme se poznávali a učili, jak se žije v tak velké rodině, jako je právě oddíl.

  Členové TOM Lotři z Hronova na výpravě ochutnali pramen Metuje (foto Tomáš Buriánek)Členové TOM Lotři z Hronova na výpravě ochutnali pramen Metuje (foto Tomáš Buriánek)Společnou oddílovou výpravou zahájili hronovští Lotři další po-karanténní období v historii svého oddílu. Znovu jsme se poznávali a učili, jak se žije v tak velké rodině, jako je právě oddíl.

  „Po zkušenosti z úspěšné zimní výpravy jsme chtěli naši jarní činnost zahájit stejně. Potřebovali jsme se nejprve všichni vidět. Navštívit právě pramen Metuje má pro hronovské vodáky symbolický význam.“ Říká Tomáš Buriánek, vedoucí výpravy.

  Členové TOM Lotři z Hronova na výpravě ochutnali pramen Metuje (foto Tomáš Buriánek)Členové TOM Lotři z Hronova na výpravě ochutnali pramen Metuje (foto Tomáš Buriánek)Třicítka Lotrů se kromě navazování kontaktů bavila i tradičními oddílovými hrami, někteří smočili nohy v ledových potůčcích, zkoulovali se posledními zbytky sněhu, udělali si hromadnou fotku v jeskyni a opekli si na ohni oběd. Objevený pramen Metuje pak mnozí ze zvědavosti také opatrně ochutnali.

  Hronovští tomíci se schází na pravidelných družinových schůzkách u své klubovny a nyní na jaře se mohou těšit na výcvik na vodě, vodácký závod a v létě vyrazí na pravidelný tradiční čtrnáctidenní tábor do Suchdola nad Lužnicí.

  Karel Neuschl
  foto Tomáš Buriánek
  Asociace turistických oddílů mládeže ČR,
  TOM 3802 Lotři, Hronov