Moderní dějiny si zaslouží moderní technologie. V centru Brna pro vás stavíme interaktivní expozici, na kterou nezapomenete. Díky rozšířené realitě zde ožijí skutečné příběhy, které vás zavedou do totalitních režimů minulého století. Pomozte nám otevřít!

  Pomozte nám oživit příběhy Tichých hrdinů!

  V centru Brna budujeme muzeum nové generace – Institut Paměti národa. Uvnitř nádherné budovy instalujeme unikátní audiovizuální expozici Tichá hrdinství. Strašně moc si přejeme otevřít 29. května 2023.

  Využíváme moderní technologie, které vypráví strhujícím způsobem naše Příběhy 20. století. Zažijete příběhy z 2. světové války a komunismu, například ve speciální promítací komoře s kouřovými efekty, pomocí rozšířené reality nebo s použitím interaktivních obrazovek. Výstava je určena pro dospělou veřejnost, rodiny, nabízí ale skvělé programy i pro školní třídy.

  Alespoň tohle byl od začátku plán… 

  Expozice Tichá hrdinství stojí 10 milionů a chybí nám na dokončení 660 tisíc. V brněnském sídle Institutu Paměti národa na Radnické 10 se nyní dokončuje rekonstrukce prostoru.
  Vyrábí se objekty pro projekce a interakci a finalizujeme samotný obsah expozice. Inflace posledního roku bohužel zrychlila čerpání připraveného rozpočtu, stavební práce enormně zdražily.
  Děkuji
  Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum a zakladatel Paměti národa

  https://www.hithit.com/cs/project/11839/dejte-hlas-tichym-hrdinum

  https://www.pametnaroda.cz/

  https://www.facebook.com/IPNBrno

  Autor