Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zve děti i dospělé na Den otevřených dveří, který se bude konat v sobotu 25. března od 09.00 do 14.00. Na zajímavosti se mohou těšit nejen skalní fanoušci meteorologie, hydrologie a kvality ovzduší, ale atraktivní program připravujeme také pro rodiny s dětmi. Hlavní téma letošního ročníku je Poznej oblaky.

  Centrum dění se letos v Praze přesouvá na Observatoř na Libuši. Kromě diskusí s odborníky můžete zažít populární vypouštění meteorologického balonu, vyzkoušet si, moderování počasí nebo zjistit, jaké bylo počasí v den vašeho narození.

  Vedle zajímavých hydrologických přístrojů na měření vody, meteorologické zahrádky nebo třeba stanice imisního monitoringu se můžete těšit i na armádní mobilní stanici Oblak nebo leteckou meteorologii. Malé návštěvníky určitě zaujme kouzelná stezka počasí, nebo dílničky s přípravou oblaků a meteorologickými pokusy. Máme připravené zajímavé ceny a dárečky.

  Lákavý program bude probíhat na i všech pobočkách: v Českých Budějovicích, v Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a v Ostravě nebo na většině stanic a observatoří nebo na centrálním předpovědním pracovišti v Praze-Komořanech.
  Zveme všechny na Den otevřených dveří a těšme se na vás!

  Více na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu

  Zařadil: -maj-

   

  Autoři