Den stromů byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906.

  V tento den se po celém světě konají akce jako například různé prohlídky parků, arboret apod. Tento den má připomenout jak důležité pro naší planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bioklima pro život člověka… kdo by si ze školy nepamatoval princip fotosyntézy.

  Oslavte Den stromů výletem

  Vydejte se po stopách Stromů roku. Anketa existuje již 20  let, to je 20 vítězů, a nominovaných stromů je ještě víc. Mnohé jsou památné, a všechny jsou krásné, teď na podzim, když se barví listí, zvlášť.

  V rámci oslav 20 let ankety Strom roku připravila Nadace Partnerství tipy na výlety za stromy, které se v minulosti staly vítězi ankety. Na odkaze https://www.stromroku.cz/Vylety najdete mapu vítězných stromů, jejich seznam i příběh každého z nich.

  Vysadili jste strom?

  Přidejte ho do naší interaktivní mapy.
  Děkujeme, že patříte mezi ty, kdo #sazibudoucnost.

  https://www.sazimebudoucnost.cz/

  Připojte se k sázení

  V sobotu 13. listopadu oslavíme 32. výročí obnovení československé demokracie výsadbou tradiční Aleje svobody. Akce, která běžně pojme až 400 dobrovolníků proběhne u památníku Vojna u Příbrami.

  11 lip srdčitých, 40 javorů mléčů a 49 javorů klenů vysazených v prostoru lidského utrpení vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu dá místu nový význam. Buďte u toho! Akci pořádá Nadace Partnerství (www.nap.cz)

   

  Autor