Skauti, mladí křesťané či pionýři. Kvůli škrtům v dotacích budou příští rok nejspíš hospodařit s nižšími rozpočty. Výdaje jim ale zůstanou stejné a část z nich se bojí, že bude muset omezit provoz nebo méně jezdit na výpravy.

  Mládežnickým organizacím příští rok hrozí, že budou muset vyjít s menšími rozpočty než letos. Stát je v roce 2023 dotoval mimořádně zvýšenou částkou 230 milionů korun. V příštím roce rozpočet prozatím počítá s přibližně 184 miliony.

  Byť předsedové sdružení potvrzují, že o výši částky se ještě vyjednává, musí zatím počítat s variantou, že se objem přerozdělených peněz zmenší.

  „Tahle kapitola je podfinancována dlouhodobě. Měla by růst a ne zůstávat na podobné výši jako před pěti nebo deseti lety. Průběžné zvyšování ale bylo minimální,“ říká předseda Asociace turistických oddílů mládeže Tomáš Novotný. „Také za to odvádíme určitý díl práce, děláme pro stát velikou a dobrou práci ve výchově, vzdělávání a naplňování volného času mladých lidí,“ zdůrazňuje…

  „Když se podíváme na historická čísla, tak ta částka je v podstatě – když to zjednoduším – pořád stejná. Protože v roce 1990 se přerozdělovalo 190 milionů, dneska je to 230. Za těch třicet let se ale všechny náklady znásobily, takže státní podpora je reálně pořád slabší a slabší,“ říká předseda České rady pro děti a mládež Aleš Sedláček.

  Celý článek najdete zde:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-do-rodicu-zatnout-sekeru-nechceme-skauti-a-ostatni-hledaji-jak-usetrit-239294

  Autor