Jakub se narodil s dětskou mozkovou obrnou (kvadruparézou). Je trvale upoután na vozík a neobejde se bez pomoci druhých. I když je Kuba díky svému postižení většinou doma, tak je velmi aktivní a společenský. Rád si zajde do kina, na koncert, do divadla či na setkání s přáteli. Tento „pocit svobody“, jak sám říká, však může zažívat jenom s pomocí jiných.

  Proto Jakub velmi uvítal možnost mít „svého dobrovolníka“, který by mu zprostředkovával kontakt s okolním světem. A díky organizaci ADRA se to podařilo! Za Jakubem již 1,5 roku pravidelně dochází dobrovolnice Jindra. I když je dělí jedna generace, na jejich vztah to nemá žádný vliv, naopak jsou to sehraní parťáci, kteří milují život a chtějí se bavit.

  A víte, kam se společně vypravili posledně? Do ostravské Zoo, kde už byli mnohokrát, ale pokaždé je to pro ně zážitek. Jakub nám o něm sám napsal a my moc rádi jeho příběh sdílíme…

  „Po dlouhé době jsme s Jindrou opět vyrazili do Zoo Ostrava. I když trošku pršelo, tak nám to vůbec nevadilo. Viděli jsme spoustu zvířat – opice, slony, žirafy a zebry. Moc jsme si to s Jindrou užili. Díky ní jsem měl možnost poznat Zoo z jiného úhlu pohledu a dostal jsem se do míst, kam to běžně vzhledem k mému postižení nejde. S Jindrou je to vždy dobrý adrenalin .

  V Zoo bylo tentokrát méně lidí, takže jsme neměli problém se kamkoliv dostat. Také jsme si poseděli v restauraci. Jindra si dala svou oblíbenou kávu a společně jsme si popovídali o životě, co nás trápí a také co nás těší.

  Po Zoo jsme se šli projít po centru Ostravy. Byli jsme se podívat i v Trojhalí, jak je to tam velké – a opravdu je to moc velké . Pak jsme šli ještě omrknout novou budovu Ostravské univerzity a náš výlet jsme završili v Karolíně. Celý ten den byl prostě super! Děkuji Jindře, že je mou dobrovolnicí.“

  Díky organizaci ADRA v Ostravě mohou lidé jako Jakub a Jindra společně zažívat tyto „obyčejné“ chvíle, které jsou tím nejlepším kořením života.

  Zaujal vás tento příběh?

  Uvažujete i vy o dobrovolnictví?

  Pokud ano, tak kontaktujte Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava: zavolejte na tel. číslo 733 485 548 nebo vyplňte formulář na www.adraostrava.cz

  Autor