Zajímají vás výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci? Zapojte se do našich fokusních skupin pro neziskovky.

  Tamjdem tento rok znovu pořádá fokusní skupiny pro neziskové organizace na téma manuální dobrovolnické pomoci. Zapojit se do nich mohou zástupci různorodých neziskových organizací z celého Česka, a to s jakýmikoliv zkušenostmi se zapojováním manuálních dobrovolníků do své práce. Cílem je sdílení a vzájemná edukace jednotlivých neziskových organizací v tématu manuální dobrovolnictví. Fokusní skupiny povede zkušená facilitátorka v oboru Linda Kovářová. Deadline na registraci k vybranému termínu fokusní skupiny je 20. 9. S přihlášením neváhejte! Počet míst je omezen.

  S Tamjdemem už od roku 2013 díky dobrovolníkům na pomoc s manuální prací pomáháme neziskovkám po celé ČR růst. Do některých neziskovek se opakovaně vracíme a vidíme, jak nám téměř rostou pod rukama. Někdy je těžké si představit, že na začátku spolupráce byla jen tvrdá a špinavá dřina a neutěšený stav domků, zahrad, památek… když teď jsou na místech spokojení klienti, obnovené sady a pastviny, či návštěvníci kulturních akcí a turisté.

  Události posledních dvou let ukázaly, jak např. výpadek manuální pomoci může značně zkomplikovat růst a rozvoj činnosti organizací. Nebo jak se na druhou stranu může zvednout silná vlna zájmu ze strany veřejnosti a s tím i potřeba kvalitní koordinace a přípravy takové pomoci.

  „Dopad dobrovolnické práce je u nás obrovský. Velké množství projektů jako třeba rozsáhlé rekonstrukce se podařilo realizovat jen díky dobrovolníkům. A i když se stále více snažíme nebýt na jejich pomoci tak závislí a platit si firmy, bez nich by to prostě nešlo. Podle mě je dobrovolnická hodina nevyčíslitelná.“ Robby, EVC Švýcárna

  Je pro nás důležité a pro další rozvoj manuálního dobrovolnictví v Česku klíčové začít nad tématem diskutovat, vyměňovat zkušenosti, inspirovat se. Přidáte se?

   Zveme vás k účasti na fokusních skupinách na téma Výzvy a dopady manuální dobrovolnické pomoci. Setkání se bude konat on-line v

  • 1. 12. 2022, 18:00 – 19:30, on-line (na platformě ZOOM)

  Zapojit se do nich mohou zástupci různorodých neziskových organizací z celého Česka, a to s jakýmikoliv zkušenostmi se zapojováním manuálních dobrovolníků do své práce. Fokusní skupiny s námi a pro nás povede zkušená facilitátorka v oboru Linda Kovářová.

  • Deadline pro přihlášení na fokusní skupinu je 21. 11. 2022

   S přihlášením neváhejte! Počet míst je omezen.

  Druhé kolo navazuje na již 4 realizovaná setkání s 15 zástupci neziskovek z celé ČR, které jsme uspořádali v listopadu roku 2021 a my se těšíme, že dokreslí výsledky naší analýzy, kterou budeme následně sdílet.

  „Dopad vnímáme také v tom, že to, co tu dobrovolníci zažili, se nějak šíří dál… Stávají se z nich dárci, podporovatelé, ambasadoři. Vytváří si k tomu místu pouto, i když sem jezdí třeba přes půl republiky.“

  Martina, Sdružení Neratov

  Témat, kterých jsme se minule dotkli a která budeme probírat i letos v prosinci, je hned několik. Zajímá nás, jaký vidí neziskové organizace v manuálním dobrovolnictví konkrétní přínos pro svou práci. Zda a jakými způsoby dopad manuální pomoci na rozvoj své činnosti vyhodnocují. Jak jej sledují, jak o něm mluví se svými klienty, zaměstnanci a komunitou, ale i se samotnými dobrovolníky a proč je to vůbec důležité? Pozornost věnujeme ale i praktickým otázkám spolupráce s manuálními dobrovolníky při přípravách a realizace samotné akce, aby její výsledky byly co nejkvalitnější. A zkoumáme i příležitosti a překážky pro rozvoj spolupráce s manuálními dobrovolníky mj. i na úrovni kapacit samotných neziskovek.

  „Uvědomujeme si, že je pro nás důležitý sociální rozměr – nová přátelství, sranda, veliká motivace pro náš tým a pocit úlevy, že práce, na kterou nestačíme bude hotová. Už víme, že nemá smysl přizpůsobit dobrovolníka práci, ale vždy je nutné najít cestu, jak přizpůsobit práci dobrovolníkovi.“

  Bobina, Vildův mlýn

  Těšíme se na on-line setkání a diskuze.

  Tamjdem tým

  https://tamjdem.cz/akce/zkoumame-vyzvy-a-dopady-manualni-dobrovolnicke-pomoci-ii/

  Autor