Letošní setkání s Draky ve Skalách se neslo v duchu narozeninových oslav, protože náš milovaný Drak I. Veliký měl již 15. narozeniny. Na své oslavě si přichystalo jeho veličenstvo pro návštěvníky bohatý program. Během první části slavností obházely děti stanoviště, kde si mohly vyzkoušet střelbu na cíl, „citropong“ či výrobu obřích bublin. Také mohly vyrobit jeho veličenstvu přání k narozeninám a spousta z nich si pro sebe vytvořila dračí masky.

  Když zábava u stánků pomalu utichala, dorazil Drak I. Veliký, byl slavnostně korunován a spolu se všemi účastníky vyrazil na pochod za doprovodu Tria Elišky Aguirre.

  Na konci pochodu čekalo na draka a děti loutkové divadlo, které si drak ke svým narozeninám speciálně vyžádal. A nebyla by to pořádná oslava, kdyby chybělo jídlo! Proto jsme před koncem akce hodovaly a připíjely na zdraví jeho veličenstva. Na závěr dne proběhla ohnivá show, která celou oslavu slavnostně zakončila.

  Děkujeme všem účastníkům a vystupujícím, díky kterým se podařilo tento 15. ročník Draků ve Skalách v sobotu 10. září 2022 úspěšně uspořádat.

  Stejně tak děkujeme Dětskému domovu Písek za spolupořádání a těšíme se na příští rok!

  Víc fotek najdete na Facebooku Letního domu https://www.facebook.com/letnidum

  Autor