Evropská komise nedávno vyzvala občany ze všech koutů EU, aby se zúčastnili veřejné konzultace o jejím balíčku s názvem „Obrana evropské demokracie“. Jedná se o příležitost vyjádřit názor a poskytnout zpětnou vazbu, a přispět tak k ochraně demokracie v EU.

  Veřejná konzultace je otevřena až do 13. dubna 2023 a je dostupná ve všech jazycích EU. Prostor pro sdílení připomínek naleznete v odkazu níže.

  Čeho se veřejná konzultace týká?

  V roce 2022 iniciativu představila předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová ve svém projevu o stavu Unie v Evropském parlamentu. 

  Cílem Komise je do léta 2023 navrhnout konkrétní opatření na ochranu demokracie ve státech EU před subjekty financovanými třetími zeměmi nebo s nimi propojenými organizacemi, které mohou ovlivňovat veřejné mínění a demokratickou sféru. Tato iniciativa bude rovněž podporovat svobodné a spravedlivé volby; posílí občanskou společnost a zapojení lidí do demokratických procesů. Zároveň by EU měla přezkoumat, zda opatření přijatá v minulosti v rámci akčního plánu pro demokracii skutečně fungují.

  Platforma pro nápady mladých lidí

  Další příležitost vyjádřit názor nabízí Evropský parlament mladým lidem už za necelé tři měsíce, a to v rámci Evropského setkání mládeže. EYE2023 přivítá tisíce Evropanů ve věku od 16 do 30 let, kteří budou moci sdílet své představy o budoucnosti EU. Do debaty se můžete zapojit i vy!

  Na stránkách youthideas.eu máte možnost předkládat své vlastní návrhy nebo hlasovat pro své favority. Můžete také diskutovat o nápadech ostatních a podělit se o reálné příklady místních projektů a osvědčených postupů v rámci 11 různých témat. Vaše příspěvky budou představeny během EYE2023 a prostřednictvím shrnující zprávy se dostanou ke všem poslancům Evropského parlamentu.

  Platforma pro nápady mladých lidí

  Další příležitost vyjádřit názor nabízí Evropský parlament mladým lidem už za necelé tři měsíce, a to v rámci Evropského setkání mládeže. EYE2023 přivítá tisíce Evropanů ve věku od 16 do 30 let, kteří budou moci sdílet své představy o budoucnosti EU. Do debaty se můžete zapojit i vy! Na stránkách youthideas.eu máte možnost předkládat své vlastní návrhy nebo hlasovat pro své favority. Můžete také diskutovat o nápadech ostatních a podělit se o reálné příklady místních projektů a osvědčených postupů v rámci 11 různých témat. Vaše příspěvky budou představeny během EYE2023 a prostřednictvím shrnující zprávy se dostanou ke všem poslancům Evropského parlamentu.

  Chci se zapojit do diskuse

  Kristýna z týmu  jsmespolu.eu

  Autoři