Cílem  Evropského týdne udržitelného rozvoje je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás. Evropský týden udržitelného rozvoje se i letos uskuteční v termínu 20. – 26. září 2022.

  Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival akcí, které propagují myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelně žijí. Každoročně se ho zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku jej zastřešuje Ministerstvo životního prostředí, které v rámci ETURu nabídne i vlastní zajímavé akce.  Česká republika je během ETURu dlouhodobě jednou z nejaktivnějších zemí v Evropě. Pojďme si tuto tradici společně udržet!

  Zapojit se můžete i vy! Uspořádejte během týdne 20. – 26. září 2022 přednášku, diskuzi, výstavu, sousedské setkání či jinou libovolnou akci, která se svým obsahem bude vztahovat k Cílům udržitelného rozvoje. Stačí ji zaregistrovat na stránkách www.tydenudrzitelnosti.cz.

  Na tomto webu najdou zájemci seznam zaregistrovaných akcí, kterých se mohou zúčastnit. S propagací akce Vám pomůžeme i na sociálních sítích, zejména na facebookovém profilu Udržitelný rozvoj. Týden je krátká doba, proto se mohou registrovat všechny akce, které proběhnou od 18. září do 8. října 2022.

  Spojujeme síly! Pokud je Vámi pořádaná akce zaměřená na čistou mobilitu, můžete ji rovnou přihlásit do Evropského týdne udržitelné mobility (European Mobility Week). Ten proběhne ve dnech 16. – 22. září 2022.

  Ministerstvo životního prostředí / Ministry of the Environment

  Autor