Přípravy na největší oslavy roku jdou do finále. Jste zvědaví, co vše pro vás chystáme?

  Vyvrcholení příběhu náčelníka Biateca

  Poslední část příběhu o náčelníku Biatecovi a kmeni Boii ovládnou Dácké války a Dákové na festival opravdu dorazí z Moldávie. Kromě českých kmenů potkáte s kmeny z Polska, Itálie i Rakouska.

  Zabavíme děti i prarodiče

  Biatecův příběh se prolíná celým historickým programem, který jsme pro vás připravili tak, abyste se cítili jako v dávných dobách starověku. Čekají vás keltská řemesla, přednášky, autorská čtení, workshopy.

  Nadupané večerní koncerty

  Před valy oppida vás potěší skotské a irské tance, divadlo a z kapel se představí česká legenda Asonance, holandští Cesair, polští Dziwoludy, a dále Navostro, Dick O’Brass, Vintage Wine, RíRa a Drunken Weasel.Sobotní noc v Zemi Keltů rozzáží velkolepá ohňová show v podání Alterny.

  https://www.lughnasad.cz/infoprogramu/


   

  Svátek Lughnasad

  Lughnasad je jedním z 8 hlavních keltských svátků. Jehož smyslem je uctít Matku Zemi a poděkovat jí za úrodu, kterou poskytla. Jsou to takové keltské dožínky.

  Podle tradice oslavy začínaly kolem 1. srpna a slavilo se celý týden. Součástí nebyly jen děkovné obřady, ale také velký trh, na který se sjeli lidé z širokého okolí. Byla to příležitost k setkání starých známých, ale i k vytvoření nových přátelství.


  Země Keltů

  se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení.
  Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.

  https://zemekeltu.cz/


  Autor