Festival ptactva je kampaní BirdLife International, která má za cíl upozornit na fenomén ptačí migrace a na nebezpečí, která ptáky na jejich cestách mohou potkat.

  O víkendu 7. -. 8. 10. 2023 se uskuteční další ročník mezinárodního Festivalu ptactva, na který vás srdečně zveme. Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě, aby se stali přímými svědky fascinující ptačí  migrace.

  Během vycházek zaznamenávají data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je slovenský partner BirdLife International SOS/BirdLife Slovakia. Výsledky letošního Festivalu budou opět k dispozici na našem webu.

  V letošním ročníku je nahlášeno 46 vycházek, které připravili dobrovolníci po celé republice. Každý si tak může najít tu svou. Často bývají spojené s ukázkou kroužkování ptáků a dalším zajímavým programem. Většina z nich se uskuteční přímo o výše zmíněném víkendu.

  Přehled vycházek a mapu najdete na

  https://www.birdlife.cz/pozvanka-na-podzimni-festival-ptactva-2023/

  Určitě si vyberete nějakou v blízkosti vašeho bydliště.

  Autor