Po více než 80 letech navázal spisovatel a muzikant Petr Hugo Šlik na knihu Jaroslava Foglara Chata v Jezerní kotlině a vytvořil její pokračování s názvem Zkáza Jezerní kotliny. Titul vychází v nakladatelství Albatros. Autor literatury pro mládež Petr Hugo Šlik byl hostem vysílání Proglasu.

    „Vybral jsem si Chatu v Jezerní kotlině ani ne tak proto, že bych měl pocit, že je v tom původním příběhu něco nedořešeného, ale protože mám tu knížku moc rád a chtěl jsem si vyzkoušet, jak by eventuálně mohl příběh těch dvou hlavních hrdinů, toho Ludvy a Pavla pokračovat,“ přiblížil motiv k napsání knihy Šlik. Podle něj v pokračování knihy lehce naznačené příhody, které se klukům staly v předloze, takže čtenář může klidně začít tímto navazujícím dílem a bude nuance chápat. „Nejtěžší bylo trošku se vžít do Foglarova jazyka, snažil jsem se vše pojmout hodně věrně vůči původní verzi. Neměl jsem zájem Foglarův svět nějak měnit. Také jsem si uvědomoval, že pro spoustu lidí je Jezerní kotlina taková srdeční záležitost.  To jsem vnímal jako závazek, nechtěl jsem, aby to pro lidi, kteří původní knihu znají, bylo zklamáním,“ doplnil autor.
    Celý text najdete zde:
    Ludva s Pavlem dál chodí do své milované Jezerní kotliny a nosí do města lékárníkovi vzácný šafrán. Občas však mají pocit, že je někdo sleduje. Při jedné z výprav objeví jeskyni a v ní něco, co vyvolá mnoho otázek. Kdo je tajemný Havran? Kdo podepisuje zlověstné dopisy jménem mrtvého Derneta? A skrývá Jezerní kotlina něco ještě cennějšího než šafrán? Dobrodružný příběh v tradici Jaroslava Foglara.
    (Zdroj: Albatrosmedia.cz)

    Autor