Anketu Alej roku pořádá spolek Arnika již 12. rokem a zapojuje se do ní široká veřejnost. Letos o titul soutěží 92 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky. Hlasování probíhá na webu alejroku.cz, kde si můžete vybrat jednu alej a dát jí svůj hlas.

Hlasovací formulář se uzavře ve středu 11. ledna ve 12 hodin.

Počty hlasů jsou sice nyní skryté, my vám však prozradíme několik informací,  které by vás mohly motivovat. Soutěž stále  běží a vše se ještě  může změnit.

Jak jste mohli zjistit v prosinci 2022, kdy jsme na několik dní odkryli počty hlasů, favoritkou byla alej z Moravskoslezského kraje. I když vedla se značným předstihem,  nic není ztraceno. O tom ví své Jana Hrálová, nominující vítězné Klokotské aleje v Táboře v roce 2021, která soutěžícím vzkazuje:

Jako nominující vítězné aleje roku 2021 přeji všem přihlášeným stejné štěstí a následnou radost z výsledku. Ještě několik dní před ukončením hlasování, kdy byly na malou chvíli odtajněny průběžné výsledky, byla naše Klokotská alej na sice krásném, ale druhém místě. Každý si ve skrytu duše přeje být první. Zapojili jsme všechny síly, kolegy zaměstnance, občany Tábora a krásná věc se podařila, magickým číslem 999 hlasů jsme zvítězili. Proto věřte, že ještě není nic rozhodnuto a vše se může změnit.

V květnu jsme na počest naší krásné aleje pořádali slavnost a umístili ceduli na čestné místo. Vítězství znamenalo i objevení tak krásného a magického místa pro ty, kteří třeba ani nevěděli, kde se Klokoty, příměstská část Tábora a dříve samostatná obec, nachází.

Přeji vám všem hodně štěstí.

Vyhlašujeme také vítězky za každý kraj a tady je to na prvních místech velmi napínavé,  například v  Karlovarském, Libereckém nebo Plzeňském kraji. Pořadím se určitě dá ještě zamíchat i v ostatních krajích. Stojí za to hlasovat  až do konce. Hlavní vítězka za celou Českou republiku a 14 krajských vítězek budou určitě velkým překvapením.