Až do konce února 2022 mohou děti hlasovat o nejoblíbenější knihu roku 2021 v rámci dětské ankety ceny SUK – čteme všichni na podporu čtenářské gramotnosti!

  Od letošního roku jsme připravili výraznou změnu – děti mohou hlasovat pro jakoukoli knihu, kterou v předchozím roce přečetly. Není tedy nutné, aby byla v daném roce vydaná!

  Cílem je zjednodušit dětem cestu k možnosti vyjádření svého čtenářského zážitku a zjistit více informací o vývoji dětské preference. Děti a mládež do 18 let mohou dát svůj hlas knize českých autorů i překladové beletrii či naučné literatuře. Hlasovat je možné elektronicky ZDE. Rovněž je možné zaslat hlasovací lístky poštou na adresu „Pedagogická knihovna J. A. Komenského, Jeruzalémská 12, Praha 1, 110 00“. Formuláře jsou k dispozici ke stažení ZDE. Ze zaslaných hlasů vylosujeme 50 respondentů, kteří od nás obdrží knihu.

  Do konce měsíce ledna 2022 je také možné zaslat přihlášku do kategorie Počin školních knihoven.

  Jedná se o cenu, jež je udělována odbornou porotou inspirativním projektům školních knihoven, které jsou realizovány v roce 2021. Počinem může být nejen novinka ve vybavení knihovny či nově zavedená služba, ale třeba jen úspěšná akce na podporu čtenářské gramotnosti či realizovaný nápad na oživení knihovny. Uzávěrka pro zasílání přihlášek je 31. ledna 2022. Více informací a přihlašovací formulář naleznete ZDE.

  https://www.npmk.cz/knihovna/sukova-knihovna/suk-cteme-vsichni

  www.npmk.cz

  Výsledky ankety  za rok 2020

  https://www.npmk.cz/sites/default/files/suk/2021/vysledky-kategorie.pdf

  Autor