Právě v těchto dnech můžete rozhodnout o tom, které stromy budou bojovat o titul Strom roku. Pokud máte ve svém okolí velikána, který si zaslouží pozornost, či potřebuje péči, podělte se s námi o jeho příběh a nominujte ho do 22. dubna 2022 do 21. ročníku ankety.

  Spolu s nominací letos můžete poslat do soutěže také návrh na lokální projekt. Ten, který nejvíce zaujme porotu, získá speciální Cenu Ondrášovky a podporu ve výši 50 000 Kč. Stejnou šanci vyhrát mají všechny přihlášené stromy bez závislosti na tom, zda postoupí do finále ankety.

  Tak neváhejte a nominujte na https://www.stromroku.cz/

  Finalisté ankety Strom roku si loni mohli poprvé zažádat o speciální grant na výsadby a ošetření stromů. Podívejte se, kde všude se díky vám sázelo.

  A pokud jste i vy loni vysadili strom, přidejte ho do interaktivní mapy na webu Sázíme budoucnost a staňte se součástí největší iniciativy, která chce výsadbou deseti milionů stromů zlepšit zdraví české krajiny a odolnost našich měst. Zapojit se může kdokoliv, kdo od roku 2019 vysadil strom mimo les. Počítá se opravdu každý strom, tedy i jabloň vysazená na vaší zahradě!

  https://www.sazimebudoucnost.cz/registrace-vysadby

  V mezinárodní soutěži Evropský strom roku

  reprezentuje letos Českou republiku Zpívající lípa z obce Telecí. Její přízvisko odkazuje k dobám husitským, působení Českých bratří a jejich pronásledování.

  Tento krásný památný strom můžete podpořit v bezplatném online hlasování do 28. února 2022. Pojďte do toho!

  Hlasujte na stránkách ankety Evropský strom roku 2022

  https://www.treeoftheyear.org/

   

  Děkujeme za vaši přízeň!

  Za tým Strom roku

  Silvie Zeinerová Sanža, koordinátorka ankety Strom roku

  Autor