Do vzdělávacího programu INEXup se můžeš opět přihlašovat. Po dvouleté pauze spouštíme nový cyklus na podzim 2022!

  CO JE TO INEXUP?

  Zajímá tě dobrovolnictví a chceš se v něm posunout dál? Sníš o vlastním projektu a chceš si ho s podporou zkušené organizace vyzkoušet zrealizovat nebo tě láká být součástí smysluplného projektu, který už někdo vymyslel? Chceš být v kontaktu s podobně naladěnými lidmi a rozvíjet své dovednosti? Pak je INEXup právě pro tebe.

  Platforma INEXup byla spuštěna v září 2018 a jedná se o startupový a vzdělávací program, který podporuje dobrovolníky v jejich záměru realizovat vlastní projekt. Program INEXup nahradil platformu Dobrovolnického klubu (DoK), která fungovala 7 let. I program INEXup má za cíl vytvářet příležitosti pro setkávání, sdílení a podporu dobrovolníků. Navíc byl do programu INEXup zahrnut i cyklus vzdělávacích seminářů s tématy projektové logiky, projektového managementu a týmových rolí. Každá projektová skupina má svého mentora, se kterým je projekt společně plánován, realizován a vyhodnocován. Jednotlivé skupiny v průběhu celého roku plní úkoly, které je posouvají a rozvíjí tak celý projekt dále. Program je časově ohraničený jedním rokem a je jen na tobě, jestli si zkusíš jednorázový projekt nebo budeš na svém projektu pracovat i po skončení programu.

  PROČ SE ZAPOJIT?

  Začátky mohou být těžké, a proto je užitečné, když budeš mít podporu zaběhlé organizace jako je INEX a také můžeš dostávat tipy od členů již existujících projektů v rámci programu INEXup. Často stojí dobrému nápadu v cestě k realizaci jen obavy a nejistota. A právě v tom může INEXup pomoci.

  Co všechno INEX-SDA ve svém programu INEXup nabízí účastníkům, jak se přihlásit a další podrobnosti najdete na: www.inexsda.cz/aktivity/inexup

  Autor