Přes milion stromů, 200 záchodů a 7 000 koz…

  Loni jsme díky předvánočním darům v našem dobročinném e-shopu Skutečný dárek podpořili desítky tisíc lidí ve světě i doma – mimo jiné doučováním 1 000 kluků a holek ze znevýhodněného prostředí. 170 000 lidí získalo jen v Etiopii lepší přístup k vodě i k záchodům a 63 000 těhotných žen v Angole dostalo potřebné informace o předporodní a poporodní péči. Nové certifikáty letos pomůžou s menstruační chudobou i ochranou půdy.

  Každý rok přidáváme nové dárky

  Letos jsme přidali 8 nových certifikátů. Narodit se jako žena znamená mnohde narodit se s menšími právy. Certifikát Bezpečný svět pro ženy podpoří ženy ve světě v boji za rovná práva a lepší budoucnost. Pro některé nízkopříjmové rodiny v Česku je nemožné zaplatit stovky až tisíce korun ročně za menstruační potřeby, a právě na to reaguje novinka Skutečná vložka, která chce odtabuizovat téma menstruační chudoby. Darovací certifikát Solární energie a Bioplynárna pomáhají k přírodě šetrným způsobem získat dostatek energie. Další pak pomáhají s ochranou půdy, například sázením a péčí o stromy (Ochránce planety) nebo výrobou „Zázračného uhlí“.

  „Když vidím každou jednotlivou rodinu, která dostala domácí zvířata, nářadí na pole anebo si chodí k blízké pumpě konečně pro čistou studenou dobrou vodu, někde uprostřed konce světa, kde po staletí musili vyjít s minimem a spokojit se s vodou z řeky, mám opravdu velkou radost. A cítím hrdost nad tím, jak každý certifikát Skutečného dárku skutečně pomáhá, jak každý, kdo se rozhodne jej koupit, Skutečně pomáhá!” říká o dopadech Skutečného dárku ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek.

  „Nejvíce Skutečných dárků si lidé koupí v předvánočním období. Nejčastěji si pořizují kuřata a školní pomůcky pro děti v Africe. Od loňského roku je ale obrovský zájem pomoci na Ukrajině, takže se Naděje pro Ukrajinu zařadila mezi tři nejprodávanější darovací certifikáty. Letos si lidé mohu vybrat z více než 30 různých dárků a novinkou je celá klimatická edice,“ říká Tomáš Vyhnálek, který stojí za Skutečným dárkem.

  Autor