S Petrou Wünschovou z Centra LOCIKA, které se zabývá duševním zdravím dětí, a s Peterem Pöthem, psychoterapeutem a psychiatrem

    Nejen pro rodiče, skautské vedoucí, učitele a další pracující s dětmi

    S Petrou Wünschovou z Centra LOCIKA, které se zabývá duševním zdravím dětí, a s Peterem Pöthem, psychoterapeutem a psychiatrem Nejen pro rodiče, skautské vedoucí, učitele a další pracující s dětmi Je pravděpodobné, že kolem holek a kluků, ať už jsou mladší či starší, téma války na Ukrajině již proběhlo.

    Mnozí sledují sociální sítě nebo přímo zpravodajství, jiní chvíli jeli autobusem nebo autem, kde hrálo rádio, dalším doma běžela televize při vypravování do školy. Mohli zažít debatu s vrstevníky, třeba ve skautu nebo ve škole, do níž každý přinesl nějaký střípek a společně se pokoušeli zorientovat.

    Zprávy o tak zavážném a dosud nepředstavitelném dění jsou něčím novým, něčím, co bezprostředně po náročném pandemickém období znovu vnáší nejistotu do jejich života. Pojďme se připravit na případné dotazy dětí a situace, kdy budou cítit strach, ohrožení, zmatek, nespravedlnost nebo vztek na dospěláky. Pojďme se bavit o tom, jak ošetřit jejich nejistotu a emoce nebo jak povzbudit naději a posilovat laskavost a soucit.

    Hostem streamu byla Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA, které se dlouhodobě zabývá duševním zdravím kluků a holek a pomáhá dětem a jejich rodičům žít život bez násilí a posilovat zdravé vztahy v rodině. Společně s ní odpovídal i psychiatr a psychoterapeut Peter Pöthe. Rozhovor vedl skaut a redaktor Českého rozhlasu Jakub Lucký – Jáma.

    Cílem vysílání je podpořit všechny, kdo pracují s dětmi (ve skautském oddíle nebo v mládežnické organizaci, ve škole, na kroužku…) stejně jako rodiče.

    Jsme tu totiž pro ně a chceme být připraveni.

     

     

    Autor