Léto je za námi, pojďme se podívat, co vše jsme letos prožili.

  Poslední měsíce nás příjemně zaměstnávaly zážitkové kurzy, které jsme pořádali pro středoškoláky a dospěláky. Společně jsme venku, v přírodě, zažívali nová dobrodružství a příběhy, poznávali se (i sebe) navzájem, hledali a překračovali hranice naší komfortní zóny.

  Léto jsme odstartovali zážitkovým kurzem Challenger o odvaze dělat kroky do neznáma, který byl určen „mladým dospělákům“ ve věku 18–26 let. „Plno mých domnělých limitů je jen v mojí hlavě a věci často dopadnou v pohodě, a i když dopadnou špatně, tak je to pořád v pohodě,“ sdílela své uvědomění po kurzu jedna z účastnic. Dále jsme navázali kurzem Transition pro mladé muže na cestě k vědomému Mužství, který pořádáme ve spolupráci se slovenskou organizací Plusko.

  U mladších ročníků jsme zůstali, při pořádání kurzu Fokus pro středoškoláky, který je věnovaný práci s pozorností. „Uvědomila jsem si, jak málo času vlastně mám. Když začala karanténa, celé dny jsem jen ležela v posteli a byla zavřená v jiné realitě na telefonu. Když jsem přijela na kurz, byl to opak mé každodenní reality. Neměla jsem volný čas a když už byl, užívala jsem si ho, jak jen to šlo. Bylo to pro mě jako vstoupit trochu do jiného světa, ale nesmírně jsem si to užívala. Došlo mi, že když to bylo tak super na kurzu, tak není důvod, aby to nebylo super i v mé realitě. Nevím, co se mi v průběhu života může přihodit, a proto to, co bylo super, si teď chci přinést i do té své reality,“ sdílela s námi po kurzu jedna z účastnic.

  Druhá polovina srpna se pak již týkala kurzů pro dospěláky, zpravidla ve věku 25 let a více. Odstartoval ji Prométheův oheň, zážitkový kurz o hledání vlastních limitů, práci s pravidly a odvaze vystupovat ze zajetých kolejí. Následoval kurz Quo Vadis určený mužům, kteří na sobě chtějí pracovat a Tady a teď, jenž přivítal všechny, kteří se chtějí naučit naučit žít v přítomném okamžiku a užívat si ho.

  Všechny tyto autorské zážitkové kurzy připravily týmy složené z dobrovolníků, kteří kurz připravovali celý rok ve svém volném čase. Děkujeme!

  Autor