V pátek 17. listopadu si v Národním divadle převezmou ocenění protinacistická odbojářka, signatář Charty 77, a žena, která ukrývala pronásledovaného kněze. Cenu Paměti národa rovněž získá kaplan, vězněný v Rusku, a novinářka, která odmítla spolupráci s StB.

  Sledujte slavnostní večer v Národním divadle. Přímý přenos vysílá 17. listopadu od 20 hodin ČT 2 nebo ČRo Plus. Záznam bude k vidění také v iVysílání ČT

  Během slavnostního večera tvůrci předvedou krátké dokumenty o všech pěti oceněných, ve kterých si mimo jiné po boku talentované herečky Anastasie Chocholaté zahrál zkušený Marian Roden. Na přání každého z laureátů zazní v rámci programu na pódiu Národního divadla jeho oblíbená píseň – přímo pro tuto příležitost je nastudovaly mezi jinými Iva Bittová, Beata Hlavenková a Orchestr Ježkovy stopy. Večerem provede Daniela Brzobohatá Michael Szatmary.

  https://www.cenypametinaroda.cz/

  Letošní laureáti zastupují Česko, Slovensko a Ukrajinu, kde dlouhodobě působí nezisková organizace Post Bellum a kde natáčí příběhy do sbírky Paměť národa. Oceněné spojuje nejen to, že dokumentaristům vyprávěli svůj životní příběh, ale především, že ve svých životech prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10371818745-ceny-pameti-naroda/22354215061/

  Autor