Ačkoliv je v Etiopii velké množství dobytka, zemi schází kvalifikovaná pracovní síla, která by kůži dokázala zpracovávat. Přímo uprostřed rušného města Adama leží Bilisuma Leather Products Workshop. Tento podnik vede a vlastní Yetimwork Mitiku. Vyrábí se zde kožené produkty jako jsou kabelky, pásky, peněženky, boty nebo klíčenky. Název podniku „Bilisuma“ znamená v lokálním jazyce svoboda. Yetimwork zaměstnává desítky lidí a pomáhá jim zajistit si bezpečnější a stabilnější živobytí díky pravidelnému příjmu.
    V jejich dílně se teď pořád něco děje. Pracuje zde 57 lidí, převážně žen. Podpora žen pro Yetimwork není jen podnikatelská strategie, ale také přesvědčení, kterým se řídí. Uvědomuje si, že je potřeba ženy podporovat a věří, že jsou důležité pro fungování celé země. Yetimwork proto ve svém podniku zaměstnala 24 dalších žen. „Zaměstnávat ženy je pro mě výhodné. Jsou symbolem naší země,“ říká.
    Přestože má Etiopie v oblasti kožedělnictví velký potenciál, podniky jako je Bilisuma, potřebují získat dovednosti například v oblasti managementu. Proto jim poskytujeme školení a příležitosti ke vzdělávání a pomáháme drobným podnikatelům získat praktické dovednosti. Za podpory Evropské unie proto prostřednictvím projektu LISEC přetváříme kožedělný průmysl a vytváříme v rámci tohoto odvětví udržitelná pracovní místa v oblasti Modjo a okolních městech. Cesta Yetimwork k úspěšnému podniku začala u jednoho šicího stroje a s velkým snem.
    Celý článek najdete zde:

    Autor