Na pražském Výstavišti se v pondělí 21. srpna 2023 uskuteční akce, jejímž hlavním programem budou v souvislosti se současnou dobou a sovětskou okupací před 55 lety dezinformace.

  „Bohužel mě překvapuje neochota uznat objektivní pravdu a historická fakta a já budu vždycky zastávat pozici, že lež prostě není názor,“ říká organizátorka pondělní akce NeverMore 68 Barbora Šubrtová, která se na Výstavišti věnuje programu a hudební dramaturgii.

  Barbora Šubrtová v rozhovoru mj. říká:

  … sovětské tanky nás uvrhly do 20 let letargie a celospolečenské deprese, a téhle skepse jsme se bohužel už nikdy úplně nezbavili. Ale právě proto si myslím, že je potřeba si stále připomínat, jakým způsobem toto změnilo naše dějiny, a to velmi otevřeně, i když je to pro nás stále složité.

  Tématem pondělní akce NeverMore 68 budou dezinformace. Jak přišel nápad takovou akci realizovat?
  Právě proto, že i osobně cítím a vidím všude kolem sebe a v on-line prostoru, s jakou lehkostí se relativizují fakta a historické události, rozhodli jsme se dát letošnímu ročníku tento podtitul. Pro mě je naprosto nepřijatelné, aby bylo možné 55 let po okupaci znovu oprašovat sovětskou propagandu, mísit ji s tupým národovectvím a neskrývaným rasismem, aby se pokřivovala naše historie…

  Celý rozhovor s Barborou Šubrtovou si můžete přečíst zde: https://www.metro.cz/spolecnost/jednadvacaty-srpen-by-mel-byt-stejne-dulezity-jako-17-listopad-rika-poradatelka-nevermore-68.A230817_172202_metro-spolecnost_peskk

  Autor