Všetulský konipásek potřetí (foto SVČ TYMY)
  Všetulský konipásek potřetí (foto SVČ TYMY)

  SVČ TYMY Holešov uspořádalo letos již 3. ročník pěvecké soutěže „O Všetulského konipáska“. Soutěž se uskutečnila 23. února 2023 a soutěžilo se ve zpěvu lidových písniček. Soutěž proběhla ve třech kategoriích. V nejmladší kategorii zvítězila Karolínka Jašová, v kategorii 7–8 let se na 1. místě umístila Kristýna Janálová a v nejstarší kategorii 9–11 let se na 1. místě umístili Táňa Vlčková a Viktor Mikulčík.

  Všetulský konipásek potřetí (foto SVČ TYMY)
  Všetulský konipásek potřetí (foto SVČ TYMY)

  Každý soutěžící zazpíval dvě lidové písničky. Porota vysoce hodnotila výběr písniček a také jednotlivé výkony dětí. Po předání diplomů, cen a keramických sošek konipáska se uskutečnila krátká beseda s porotou.

  Všetulského konipáska se zúčastnily děti z folklorního souboru Zrníčko, dále žáci 2.ZŠ Holešov, soutěže se zúčastnili také malí zpěváci z Kroměříže a jedna zpěvačka přijela až z Choryně u Valašského Meziříčí.

  Děkujeme všem dětem za účast v pěvecké soutěži a přejeme jim, aby jim láska k lidové písničce vydržela co nejdéle. Děkujeme porotě, která zasedla ve složení – Helena Stoklasová, Zdeňka Zaviačicová, Marta Konečná a Miroslav Řeha.

  Přejeme všem malým zpěvákům hodně úspěchů v dalších pěveckých soutěžích.

  Zařadil: -maj-

  Autoři