Letos proběhne už 5. ročník akce, do které se zapojují tisíce účastníků z celé ČR – Kampaň obyčejného hrdinství.
  Kampaň pořádá mezinárodní program Ekoškola.
  Kampaň dává jednoduché a konkrétní návody, jak zmírňovat svůj osobní dopad na životní prostředí a často i na peněženky našich domácností.
  Kampaň nezastaví klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. 

  11 výzev a 36 aktivit dá dětem i dospělým příležitost zlepšit svět, ve kterém žijeme, najdete je zde:

  https://ekoskola.cz/projekty/kampanoh/vyzvy/
  Ne každou aktivitu mohou realizovat přímo děti. Mohou však ovlivnit dospělé kolem sebe, aby ji splnili oni nebo jim s ní pomohli. Vybírejte si takové aktivity, které vás budou bavit a jsou pro vás alespoň trochu výzvou.

  Každý člověk má moc zlepšit svět, ve kterém žije, i kdyby to bylo jen o nepatrný kousek. Pokud však těch kousků budou stovky, tisíce a miliony, tak se mohou začít dít velké věci…
  Marie Servítováprogram Ekoškola 

  Průběh kampaně 2023

  • 16. března (16:00 – 17:30)
   zahajovací webinář
  • od 3. dubna do 14. května
   Kampaň obyčejného hrdinství
  • 25. května
   závěrečný webinář

  Pokud vám akce přijde zajímavá, prosíme sdílení informací o akci, jelikož je určena dětem, školám, organizacím, úřadům, rodinám, jednotlivcům…

  O Ekoškole

  Program Ekoškola je v současnosti největší vzdělávací program na světě vedoucí mladé lidi k udržitelnému způsobu života. I přesto, že má v názvu slovo škola, tak nemá s výukou až tolik společného, i když by to bylo skvělé. Ekoškola je spíš návod, postup práce, jak řešit reálné problémy. Program byl založen v roce 1994 a v současné době ho realizuje přes 20 milionů studentů a pedagogů z 90 zemí světa. Všechny zapojené školy program realizují pomocí jednotné metodiky 7 kroků, která vede k rozvoji akčních kompetencí, aktivního občanství a demokratických procesů u zapojených účastníků. To vše se děje na základě hledání a řešení problémů týkající se životního prostředí.

  Na úrovni mezinárodních institucí Ekoškola spolupracuje s OSN a také WOSM (Světovou skautskou organizací).

  V České republice je program od roku 2005 a v současnosti je do něj zapojeno přes 400 mateřských, základních a středních škol. Tyto školy (učitelé a žáci) mají po celý rok možnost se vzdělávat na seminářích a workshopech, využívat konzultace i metodické materiály a požádat o mezinárodní certifikaci, jejímž symbolem je Zelená vlajka (The Eco-Schools Green Flag).


  Autoři