Někdy stačí jen jedna věta, aby se ti změnil život. A přesně to se stane partě kamarádů, kteří se na základě jedné věty rozhodnou pátrat po osudech pradědečka, který bojoval v první světové válce.

  Postupně začínají rozkrývat jeho osud a jejich pátrání přináší nejen stále nové a nečekané poznatky, ale také nebezpečí. Podaří se jim doručit 78 let zapomenutý vzkaz?

  Do příběhu se můžete zapojit i vy! Kniha je doplněna o různé úkoly, které můžete plnit společně s hlavními hrdiny příběhu.

  Kniha vyjde 29. 07. 2024 (Online nakladatelská služba Pointa), koupit si ji můžete na https://bit.ly/DavnyVzkazPointa.

  Autorkou je Regina Böhmová, dlouholetá vedoucí turistického oddílu TOM Rokytná.
  Vždy se ráda podílela na přípravě her, a to jak jednorázových, tak celotáborových, které mají vždy nějaké téma. Miluje dobrodružství a snaží se dětem dopřát ho zažít. Formou her se mimo jiné snaží dětem předat i různé vědomosti. Vždy se ráda podílela na přípravě her, a to jak jednorázových, tak celotáborových, které mají vždy nějaké téma. K psaní ji před léty přivedla potřeba zajistit poutavý příběh o aztécké říši. Nikde jej však nenašla, tak si ho napsala. Postupně začala psát další příběhy pro děti.
  Teď už tábory nechystá, ale stále na ně jezdí a každý rok dětem po večerech předčítá svoje nové příběhy. A děti se ptají: „Proč to nevydáš?“

  Autor