Už za týden, přesně na Mikuláše, se uskuteční jedna z největších konferencí českého předsednictví, a to závěrečná konference k  Evropskému roku mládeže „Claim the Future“. V Evropském parlamentu v Bruselu se setká na 750 lidí, kteří budou diskutovat o budoucnosti, o svých prioritách i vizích, přičemž mladí lidé budou poprvé zapojeni i přímo do organizace této unikátní akce. Jak toto setkání dopadne a jaké budou výsledky diskuse samotné mládeže, budou moci zájemci sledovat i prostřednictvím streamu.

    Proč závěrečnou konferenci mládeže sledovat, vám v rozhovoru sdělí Nguyen Van Anh z programového a koordinačního oddělení pod Odborem Evropské unie MŠMT, která je hlavní koordinátorkou konference  „Claim the Future“ za MŠMT.

    Konferenci zahájí představitelé organizujících institucí. Za Evropský parlament to budou předsedkyně Roberta Metsola a europoslankyně Michaela Šojdrová, za Evropskou komisi ředitelka odboru vzdělávání, mládeže a kultury Themis Christophidou a za MŠMT vystoupí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš. Poté se můžeme těšit na takzvaný „Youth Task Force Intervention“, kde se nám představí šestice mladých lidí, kteří se na přípravě programu konference také aktivně podíleli. 

    Rozhovor s Nguyen Van Anh najdete na stránkách MŠMT:

    https://www.msmt.cz/van-anh-konference-pro-mladez-jako-bychom-staveli

    Autor