Celorepubliková akce pro děti i dospělé Ledová města se letos koná ve dnech 3. – 5. února 2023.

  Pionýr tak  navazuje na akci Ledová Praha, kterou každoročně pořádal v posledních 22 letech v Praze. Od prvního ročníku zájem o ni stále rostl, v posledních letech se jí každoročně zúčastnilo více jak 16.000 účastníků. Z tohoto konceptu vycházejí i jednotlivá ledová města po celé České republice a součástí Ledových měst 2023 bude i Ledová Praha.

  Ledová města 2023 – to je příležitost seznámit se s historií, pamětihodnostmi a zajímavostmi jednotlivých měst, které děti často znají jen ze školních učebnic.

  Formulář k přihlášení najdete na odkaze https://ledovamesta.pionyr.cz/

  Smyslem akce je umožnit veřejnosti z celé republiky navštívit o pololetních prázdninách různé instituce (muzea, galerie, atd.) v různých městech po celé České republice a zároveň přivést návštěvníky do těchto míst i mimo turistickou sezonu.

  Partnery akce jsou přímo instituce, které dětem nabízejí vstupné ve většině případů se slevou nebo zcela zdarma – muzea a památky, ale i další zajímavá zařízení mající co nabídnout – science centra, přírodovědné stanice, sportovní centra.

  Akce se mohou zúčastnit organizované skupiny (např. dětský oddíl s vedoucím, učitel se třídou, aj.), ale zároveň i veřejnost (rodiče s dětmi, ti se nejčastěji za zážitky vracejí).

  Rodiče s dětmi se nemusí vůbec ničím trápit. Vzhledem k tomu, že jsme se vrátili k papírovým ledovým kartám, stačí si je v daném městě vyzvednout. Kdy a kde, zjistíte u informací k jednotlivým ledovým městům včas před začátkem akce.

  K ubytování pro organizované skupiny bylo možno se přihlašovat nejpozději do 31. 12. 2022 (vyjma Prahy , kde bylo přihlašování ukončeno 11. 12.). Po tomto termínu si oddíly musí ubytování zajistit samy.

  Ledová města 2023

  Autor