Letní dům – dobročinný trh

  Ve čtvrtek 22. září patřilo náměstí Míru v Praze neziskové organizaci Letní dům, která zde oslavila 25 let svého působení, poskytla účastníkům spoustu zajímavých kousků na dobročinném trhu a v odpolední části nabídla také kulturní program.

  Již od deváté hodiny ranní byly prostory náměstí Míru zaplněny stánky s oblečením, knihami, CD i nejrůznějšími předměty, které si mohli účastníci zakoupit za symbolickou cenu a podpořit tak činnost Letního domu. „Celkově se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 47 000 Kč, které samozřejmě použijeme na podporu činnosti naší organizace,“ uvádí ředitel Letního domu Jiří Strejček.

  Letní dům – přípravy na dobročinný trh

  Odpolední část oslav zpestřil bohatý kulturní program. Na pódiu postupně promluvila celá řada osobnostní, včetně zakladatelů Letního domu manželů Lucie a Jiřího Kokrdových a prvního ředitele Letního domu Cyrila Zákory. Svou činnost přiblížily také vedoucí služeb Letního domu a dokonce představily divákům některé ze svých klientů – dětí původně z dětského domova, které také díky Letnímu domu dnes již žijí samostatný život. Oslava se konala pod záštitou paní starostky Městské části Praha 2 Ing. Alexandry Udženija, která podpořila akci zakoupením několika předmětů z dobročinného bazaru. Po celou dobu konání oslav bylo k dispozici občerstvení u mammacoffee stánku, část z jeho výtěžku opět putuje na podporu činnosti Letního domu.

  Obrovský dík patří patronu Letního domu Petru Vackovi, který celou akci skvěle moderoval a spolu s Magdou Reifovou bavil diváky včetně těch nejmenších zábavnými písničkami. „Děkujeme také Veronice Čermák Mackové, Patricii Pagáčové, Miluši Šplechtové a Kristýně Hrušínské za jejich účast a podporu naší organizace,“ dodává Jiří Strejček. Na závěr nezbývá než si přát minimálně dalších 25 let úspěšného fungování a mnoho rozdané radosti, pomoci a podpory.

   

  Autor