Po dobytí Galie římskými legiemi, byl keltský náčelník Biatec odvlečen do otroctví. Navzdory osudu se Biatec stal jedním z posledních velkých náčelníků, který přinesl našim předkům moc, slávu a bohatství. Přijďte prožít jeho příběh na Lughnasad 29.-30.7.2022.

  BIATEC: Na video o jednom z posledních bójských slavných vládců se můžete podívat zde:

  https://www.facebook.com/festival.lughnasad/videos/544838980694918

  KDY A KDE BUDE 16. ROČNÍK LUGHNASADU?

  29. 7. – 30. 7. 2022 se koná opět v Zemi Keltů, Nasavrky, s tématem Bójské války.

  Mezinárodní festival keltské kultury pokračuje svým 16. ročníkem ve vyprávění příběhu „Po stopách našich předků“. V minulém roce jsme zavítali do daleké Galie a letos nás příběh přenese zpět na území kmene Bójů známé jako Boiohaemum. Těšit se můžete na bohatý historický a hudební program, přednášky, workshopy, bojový turnaj, dovednostní klání nebo hry pro děti. Přijměte naše pozvání a prožijte s námi nezapomenutelné zážitky během oslav léta a sklizně.

  Termín letošního Lughnasadu je 29.-30.7.2022.

  Předprodej vstupenek potrvá do 15. července.

  Pro ty z vás, kteří chcete nadstandardní zážitek, máme připravené VIP vstupenky. Dále vstupenky s tričkem, které symbolizují mýtický souboj keltského kance a římského orla. O vaše pohodlí a bezpečnost se bude starat realizační tým, bezpečnostní agentura a vaše věci si můžete uschovat do uzamykatelných skříněk.

  Moderním průvodcem během celého festivalu vám může být naše mobilní aplikace Lughnasad, ve které najdete mapu areálu, organizační informace i kompletní program. Zavítejte také na naše webové stránky www.lughnasad.cz. Pravidelné novinky najdete i na Facebookové stránce festivalu.

  http://www.lughnasad.cz/

   

   

   

  Autor