Od pátku do sobotní noci, 29. – 30. července 2022, se koná v Nasavrkách již 16. ročník Mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad. Jedná se o jeden z největších festivalů tohoto typu u nás i ve střední Evropě.

  http://www.lughnasad.cz/

  Uvidíte Kelty, Římany a Germány, jejich život a řemesla přímo v prostředí rekonstrukce keltského oppida zvaného Země Keltů v Nasavrkách.

  Uslyšíte skvělou irskou hudbu známých kapel. Nebudou chybět ani přehlídky starověkého odívání, zbrojí ale i taktik soubojů. Celým festivalem se ponese příběh keltského náčelníka Biateca.

  Pro ty z vás, kteří si chcete vyzkoušet oděv Keltů, si v areálu na přednášce keltského odívání, můžete vše vyzkoušet a nechat si udělat fotku v dobovém oblečení.

  foto Jaromír Zajíček
  Svátek keltů Lughnasad
  28. 7. – 1. 8. 2020 – Země keltů NASAVRKY

  Na stanovištích po celém areálu oppida jsou připraveny hry pro děti i dospělé. Děti do 6 let mají vstup zdarma, děti od 6 let mají zvýhodněnou cenu vstupenky. Koho baví tanec, různé workshopy a přednášky – může se zúčastnit výuky irských a skotských tanců, vyrobit si šamanský buben nebo se zaposlouchat do přednášek členů Východočeského muzea či autorského čtení knihy Světlany Glaserové.

  Před oppidem na vás bude čekat výborné jídlo a občerstvení s pitím od českých stánkařů spolu s řemeslnými stánky. Nebude chybět ani výborná Lughnasadová medovina. Ochutnávky jídel najdete také v oppidu v keltské kuchyni.

  Až se začne schylovat k večeru, rozezní se areálem skvělá hudební vystoupení kapel Sliotar (IRL), Beltaine (PL), Dálach, MalemIrish, Hakka Muggies, Kelt Grass Band a dvou festivalových novinek v podání Sheeban Celtic Band (PL) a Pirates of the Pubs.

  Kdo si bude chtít odvézt něco na památku – po celou dobu bude otevřen festivalový merch stánek, kde najdete širokou škálu předmětů od kožený náramků, triček a tílek, přes nick-nacky a nebo lughnasadovou medovinu a další krásné předměty s festivalovými motivy.

  Podrobný program festivalu najdete na stránkách http://www.lughnasad.cz/

  Předprodej vstupenek potrvá do 15. července 2022. Pro ty z vás, kteří chcete nadstandardní zážitek, máme připravené VIP vstupenky. Dále vstupenky s tričkem, které symbolizují mýtický souboj keltského kance a římského orla. O vaše pohodlí a bezpečnost se bude starat realizační tým, bezpečnostní agentura a vaše věci si můžete uschovat do uzamykatelných skříněk.

  Moderním průvodcem během celého festivalu vám může být naše mobilní aplikace Lughnasad, ve které najdete mapu areálu, organizační informace i kompletní program. Zavítejte také na naše webové stránky www.lughnasad.cz. Pravidelné novinky najdete i na Facebookové stránce festivalu https://www.facebook.com/festival.lughnasad

   

  LUGHNASAD – svátek keltů v Nasavrkách