Příručka Zálesáctví pro celou rodinu poskytuje možnost nahlédnout do tajemství bushcraftu – umění poradit si v divočině za všech okolností. Martin Gebhardt, instruktor bushcraftu, v knize představuje rady a tipy pro pobyt v divoké přírodě pro celou rodinu – třeba jak naplánovat trasu výletu, co si vzít s sebou, jak postavit přístřešek, vyrobit či používat různé nástroje a současně neničit životní prostředí. Knihu vydává Nakladatelství Kazda 13. července 2021.

  Martin Gebhardt, instruktor bushcraftu, v knize představuje rady a tipy pro pobyt v divoké přírodě pro celou rodinu (foto nakladatelství Kazda)
  Martin Gebhardt, instruktor bushcraftu, v knize představuje rady a tipy pro pobyt v divoké přírodě pro celou rodinu (foto nakladatelství Kazda)

  Využijte praktické návody z této příručky a v divočině vás téměř nic nezaskočí, i když se vypravíte do neznámých končin či na vícedenní výpravu. Díky zvládnutí zálesáckých dovedností strávíte s dětmi čas v přírodě aktivně a bezpečně a zažijete nečekaná dobrodružství. Načerpáte také spoustu inspirace pro další zálesácké výzvy. Příručka je určená pro rodiny s dětmi, začínající zálesáky, dobrodruhy i výletníky.

  V knize najdete tipy na dokonalý rodinný zážitek v divoké přírodě, zhruba 15 podrobných návodů na zálesácké aktivity – vysvětlené krok za krokem, jednoduché recepty pro vaření na plynovém vařiči, aby se nasytili malí i velcí dobrodruhové a spoustu dalších nápadů, které se vám při aktivitách v přírodě mohou hodit: jak se zorientovat v terénu, stopovat zvířata, určovat rostliny a stromy, vázat uzly… Kniha je vhodná pro čtenáře od 6 let.

  „Bushcraft skýtá ideální možnost přiblížit dětem život v přírodě a vzbudit v nich nadšení pro jednoduché řemeslné techniky a dovednosti. Příroda pro vyznavače bushcraftu nepředstavuje ohrožení. Není potřeba ji krotit ani si ji podmaňovat. Náplní bushcraftu jsou aktivity, které jsou trvale udržitelné, protože pobyt v přírodě je spojen s ochranou přírodních zdrojů. Čistota, organizovanost a pořádek jsou základními znaky správného zálesáka. Knížka, kterou držíte v rukou, vám chce tyto zásady a myšlenky přiblížit,“ říká autor knihy Martin Gebhardt.

  Zadní obálka
  Zadní obálka

  O autorovi:
  Martin Gebhardt je německý bloger, autor, budoucí „pedagog divočiny“, instruktor a průvodce bushcraftem a survivalem. Vyrostl v Durynsku, nedaleko hřebenové stezky Rennsteig, a již v raném věku v sobě objevil nadšení pro lesy, louky a zvířata. V současnosti absolvuje vzdělávací program zaměřený na „pedagogiku divočiny“ podle metody „kojotího učení“. Společně s rodinou se snaží trávit co nejvíce času v divočině.


  Informace o knize Zálesáctví pro celou rodinu:
  Autor: Martin Gebhardt • Překladatel: Martin Sobkuljak • Formát: 170 × 245 mm
  Originální název: Bushcraft for Family – Gemeinsam in die Wildnis • Počet stran: 104
  Doporučená cena: 298 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 238 Kč • Kniha je vhodná pro čtenáře od 6 let
  Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz

  • ISBN (EAN): 978-80-7670-032-1 • Datum vydání: 13. 7. 2021

  Odkaz na knihu na webu: Martin Gebhart: Zálesáctví pro celou rodinu


  Zařadil: -maj-