* Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň

Vydáno dne 22. 03. 2016 (2 přečtení)

Logo soutěže MÁ VLAST V SRDCI EVROPYSoutěž „Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň“ má sice dlouhý název, ale vzdor tomu je ušitá přímo na tělo organizacím dětí a mládeže.

Už nejmladší členové se mohou zúčastnit některých soutěžních kategorií: mohou třeba zjišťovat stav zanedbávaných a opomíjených památek, seznámit se s dějinami určité památky či místa, anebo dokonce začít pečovat o nějaký pomníček, kříž, kapličku či jinou malou stavbu.

Soutěž je určena nejen jednotlivcům, ale i kolektivům, které v soutěžních podmínkách najdou zajímavé možnosti k obohacení programu celého oddílového roku nebo tábora. Jsou tu i další možnosti, jako obnova lidových zvyků, slavností či jiných tradic, zpracování krajových vlastivědných poznatků, vytváření naučných stezek, navazování zahraniční spolupráce při obnově nebo prezentaci tradic a památek apod.

Soutěž vyhlašuje již tradičně Památková komora ČR spolu s Českou radou dětí a mládeže (ČRDM) a dalšími subjekty.

Soutěžit mohou jednotlivci nebo oddíly, bližší podrobnosti o aktuálním ročníku soutěže a jednotlivých kategoriích najdete na stránce www.adam.cz/mavlast nebo www.pamatkovakomora.cz v sekci Aktuality. Na těchto odkazech je také možno stáhnout si přihlášku.

#mavlast


Informační e-mailVytisknout článek

* Vyhlášení 11. ročníku soutěže

Vydáno dne 18. 11. 2019 (368 přečtení)

Památková komora ČR ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, Národním památkovým ústavem a Spolkem pro obnovu venkova vyhlašují 11. ročník soutěže

MÁ VLAST V SRDCI EVROPY
Poznej ji a chraň

Logo soutěže MÁ VLAST V SRDCI EVROPY


Celý článek... | Informační e-mailVytisknout článek

* Vyhlášení 10. ročníku soutěže

Vydáno dne 27. 03. 2018 (9041 přečtení)

Památková komora ČR ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, Národním památkovým ústavem a Spolkem pro obnovu venkova vyhlašují 10. ročník soutěže

MÁ VLAST V SRDCI EVROPY
Poznej ji a chraň

Logo soutěže MÁ VLAST V SRDCI EVROPY


Celý článek... | Informační e-mailVytisknout článek

* Vítězové 9. ročníku soutěže

Vydáno dne 27. 03. 2018 (539 přečtení)

Členové Československé obce legionářské se vydali v r. 2015 do jihovýchodního Polska po stopách čs. legionářů z České družinyV březnu 2018 se sešla porota, aby vyhodnotila nominace do 9. ročníku soutěže Má vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň. Soutěž má tři oblasti: Péče o památku, Kulturní dědictví a podpora tradic a Zahraniční partnerství. Vítězové se vyhlašují v kategorii jednotlivců a kolektivů.


Celý článek... | Informační e-mailVytisknout článek

© 2006 – 2018 by www.adam.cz/mavlast
Tento web byl vytvořen pomocí phpRS.