Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš přijal pozvání ukrajinského ministerstva školství k návštěvě Ukrajiny. V průběhu úterý 23. 8. tam bude jednat o pomoci, kterou poskytuje Česká republika ukrajinským žákům a studentům v oblasti vzdělávání a možnostech další spolupráce. Informovala o tom tisková mluvčí MŠMT Aneta Lednová.

    Už na cestě do Kyjeva ministr Balaš navštívil Lvovskou národní univerzitu Ivana Franka, kde hovořil s vedením univerzity. „Jsem upřímně rád, že jsem mohl navštívit právě univerzitu ve Lvově, kde mimo jiné studoval autor Mezinárodní listiny lidských práv, termínu „zločiny proti lidskosti“ a zakladatel moderního mezinárodního práva v oblasti lidských práv Hersch Lauterpacht. I proto, že si vážím zdejší kvality výuky, jsem s rektorem Volodymirem Melnykem hovořil především o možných variantách spolupráce s českými vysokými školami,“ řekl k návštěvě Vladimír Balaš.

    Během třídenní návštěvy se ministr školství setká se svým ukrajinským protějškem ministrem vzdělávání a vědy Serhiyem Shkarletem. Navštíví také kyjevskou univerzitu nebo Ukrainian Centre for Educational Quality Assessment, se kterým spolupracuje Česká školní inspekce.

    Zařadil: -maj-

    Autoři