Máte pocit, že český rybníček na Vaše nápady už nestačí? Pak máte skvělou příležitost, dostat je výš.
    Od 4. do 9. října 2021 proběhne on-line i fyzicky ve Štrasburku Evropské setkání mládeže EYE2021 a český tým u toho nebude chybět.
    Akce zaštítěná Evropským parlamentem nabídne diskuse a debaty na aktuální témata. kde budete moci projevit svůj pohled na věc, workshopy, kde se něco nového dozvíte a naučíte, kulturní program, a především poznávání lidí a kultur z celé Evropy.
    Do desetičlenného českého týmu, který se na akci ve Štrasburku podívá osobně (odjezd v pátek 8. října odpoledne poté, co odvolíte, návrat nad ránem v pondělí 10. října), má otevřené dveře každý, komu je od osmnácti do třiceti let a chce se aktivně zapojit do programu a reprezentace české kultury (podmínkou je občanství a trvalý pobyt v zemích Evropské unie nebo kandidátských zemích).
    Chcete-li se o účast na této mimořádné akci ucházet, vyplňte tuto online přihlášku nejpozději do 30. 8. 2021. Předchozí zkušenost s participačními aktivitami mládeže je výhodou! Doprava, ubytování a strava jsou plně hrazeny.
    Účast českého týmu na akci zajišťuje Česká rada dětí a mládeže za podpory europoslankyně Michaely Šojdrové.Více informací o akci naleznete na stránce https://european-youth-event.europarl.europa.eu/, kde si můžete prohlédnout i předběžný program aktivit.