Vítězové národního finále (foto SVČ TYMY)
  Vítězové národního finále (foto SVČ TYMY)

  Zlatý oříšek je soutěž pro talentované děti do 14 let. Tato celostátní soutěž probíhá v České odpoledních hodinách na ČT 2. Do finále se celkem probojovalo 21 jednotlivců a kolektivů z celé české republiky. Také náš Zlínský kraj měl v tomto finále svá želízka v ohni. Do finále se dostala nadějná atletka a biatlonistka Monika Železníková a všestranně nadaná Barbora Vaňková. Se všemi finalisty byl natočen krátký medailonek, který byl odvysílán, bohužel kvůli nepříznivé situaci se natáčení v ČT nemohli zúčastnit všichni finalisté. Sedm Zlatých oříšků bylo letos předáno velmi šikovným a talentovaným dětem v různých oblastech zájmové činnosti.

  Monika Železníková (foto SVČ TYMY)
  Barbora Vaňková (foto SVČ TYMY)

  K naší velké radosti jeden z těchto sedmi zlatých oříšků získala Monika Železníková z Babic u Uherského Hradiště, která byla také úspěšnou finalistkou našeho krajského kola. Monika získala spoustu medailí a ocenění – např. 1. místo na mistrovství ČR v přespolním běhu v roce 2021, dále se stala vicemistryní na mistrovství ČR v letním biatlonu 2021 a na mistrovství Moravy a Slezska 1. 7. 2021 získala 3. místo za starší žákyně v běhu na 1500 metrů (i když stále ještě patří mezi mladší žákyně).

  Vítězové národního finále (foto SVČ TYMY)
  Vítězové národního finále (foto SVČ TYMY)

  Oběma děvčatům, Monice i Báře děkujeme za vzornou reprezentaci našeho kraje a přejeme jim v jejich zájmové činnosti co nejvíce úspěchů, a hlavně v tom co dělají, aby jim to přinášelo radost a pocit uspokojení.

  Zlatý oříšek 2021 – vítězové (foto SVČ TYMY)
  Zlatý oříšek 2021 – vítězové (foto SVČ TYMY)

  Také v roce 2022 se bude konat v našem kraji krajské kolo Zlatého oříšku. Nominovat talentované děti do 14 let mohou rodiče. Kolektivy nominují jejich trenéři. Nominace začíná 1. 6. 2022 a krajské kolo se uskuteční v říjnu 2022 v holešovském zámku. Moc se těšíme na letošní setkání s mladými talenty z různých oblastí.

  Věříme, že se talenti opět prosadí a dají o sobě vědět i přes současnou nepříznivou situaci.


  Zařadil: -maj-

  Autoři