Matky s malými dětmi a mladí dospělí. Dvě zdánlivě nesourodé skupiny si v terapeutické komunitě Karlov pomáhají dojít do cíle boje se závislostí. Seznam Zprávy zjišťovaly, jak vypadá léčba, i to, co klienty do komunity přivedlo.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-v-komunite-nachazi-bezpeci-i-partaky-neresime-jen-drogy-ale-cely-zivot-230596

  Karlov byl druhou komunitou, kterou nestátní nezisková organizace Sananim v Česku založila. Tou úplně první – v porevolučním Československu tehdy jedinou svého druhu – byla terapeutická komunita Němčice založená v roce 1991 nedaleko Písku.

  Na poli léčby látkových závislostí i gamblerství pomáhá Sananim nejen prostřednictvím specializovaných komunit, ale i skrze terénní programy a ambulantní zařízení.

  https://www.sananim.cz/

  Jak se stalo, že SANANIM dostal v r. 2021 ocenění Neziskovka roku?

  Ocenění Neziskovka roku říká, že si někdo všiml poctivé práce. Dlouhé, skryté před zájmem médií, přesto užitečné. Kolik tisíc lidí se vrátilo do běžného života!

  Kdysi nás bylo jen pár. Byli jsme bosí a chudí. Ale nadšení. Nadšení nám zůstalo. Jen se za ty tři dekády postupně ukazovalo, že těch, co jsou ohroženi závislostí, je stále víc než nás, kteří se jim snažíme pomoci. Postupně jsme se stávali větší a větší organizací. Museli jsme se toho tolik naučit. Starat se o nemovitosti, provozovat auta, počítače a další a hlavně hledat, zaměstnávat a udržet si skvělé kolegy…

  https://www.sananim.cz/aktuality/jak-se-stalo-ze-sananim-vyhral-oceneni-neziskovka-roku/

   

   

  Autor